Jak německá Mladá fronta Dnes sprostě lže. Stokrát opakovaná lež se stává pravdou   
Pridal tk Pondělí 21 leden 2013 - 16:33:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Už toho mám fakt dost, jak Němci vlastněná média, hlavně Mladdá fronta Dnes (respektive iDnes.cz) sprostě lžou ve prospěch proněmeckého Karla Schwarzenberga. Je to mé hluboké přesvědčení. Tým Miloše Zemana by podle mě jistě dodal řadu příkladů.

V tomto článku se například falešně a manipulativně tvrdí, že Zeman a Klaus sice kritizovali Karla Schwarzenebrga kvůli výroku o sudetských Němcích, přitom ale říkali totéž.

(http://zpravy.idnes.cz/zeman-klaus-a-dekrety-05x-/domaci.aspx?c=A130120_212211_domaci_ert )

Nic není vzdálenější pravdě. Připomeňme si, co řekl předseda TOP 09

Karel Schwarzenberg: (z debaty v České televizi 17. 1. 2013)

"Já jsem vždy říkal a na tom trvám, že to, co jsme v roce 1945 spáchali, by dnes bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv. Asi by se tehdejší vláda včetně prezidenta (Edvarda) Beneše ocitla v Haagu."

(V Haagu zasedá Mezinárodní soudní dvůr, kde jsou souzeni například generálové z válek v bývalé Jugoslávii, obvinění z válečných zločinů či genocidy.)

"Že jsme uplatnili tento princip kolektivní viny, neohlíželi se, jestli někdo byl k republice loajální nebo se proti ní provinil, to je to, co našim předkům vyčítám," poznamenal Schwarzenberg k odsunu Němců.

Podle Schwarzenberga byla česká společnost po válce "nakažena bacilem nacismu", když vyhnala německé spoluobčany. "Spousta z nich republiku nezradila," poznamenal.

Benešovy dekrety podle něj v ČR neplatí od přijetí české ústavy a Listiny základních práv a svobod v roce 1993. Ne od počátku, ale od momentu přijetí těchto nových dokumentů. "Co je zrušené, už nemůžu ještě jednou zrušit," poznamenal Schwarzenberg.

Čili Karel Schwarzenberg neřekl, že jsou vyhaslé! Řekl, že jsou zrušené! Až později, když zjistilm, jak si nakálel do bot, začal obracet!

Miloš Zeman a Václav Klaus hlavně neříkali o Edvardu Benešovi, že válečný zločinec!

A copak tedy říkal o Benešových dekretech Miloš Zeman?:

„Nelze zapomínat, že sudetští Němci byli Hitlerovou pátou kolonou, když se jednalo o zničení jediného ostrova demokracie ve střední Evropě." (rakouský týdeník Profil, 21. ledna 2002)

"Odsun Němců ... byl přímým důsledkem druhé světové války." (izraelský list Haarec, 18. února 2002)

"Jsou to podobné dokumenty, jako byly přijaty v řadě dalších evropských zemí po pádu nacismu a my nemůžeme dnešním prizmatem hodnotit ducha té doby. ... Benešovy dekrety v té době byly odpovědí na plánovanou genocidu českého národa." (Radiožurnál, 28. února 2002)

"V tomto smyslu byly tyto zákony jaksi jednoúčelově použity v konkrétní historické situaci, kterou nemůžeme dodatečně předělat. Protože se však tato historická skutečnost změnila, uvádí naše koncepce, že účinnost příslušných právních aktů vyhasla. Myslím si, že je to naprosto realistické konstatování, které nijak nepopírá fakt, že tyto zákony zůstávají součástí našeho právního řádu." (8. března 1999)

A copak říkal Václav Klaus?:

„Jsem hluboce přesvědčen, že v dnešním politickém sporu s našimi sousedy v podstatě nejde o násilnosti během odsunu (sudetských Němců-pozn. LP), které jistě existovaly a které nejsou obhajitelné. Ve skutečnosti jde o úplně jiné požadavky…Víme ale také mnoho o konkrétních případech násilí na českých rodinách během „prvního vyhnání“-když sudetská menšiny „etnicky čistila“ prostor pro „nadřazenou rasu“ od příslušníků národa, který byl v nacistických plánech určen k likvidaci. A byly to stovky tisíc českých lidí! Ani tyto křivdy se nikdy individuálně nevyšetřovaly, a dnes o nich nikdo nemluví. Je to správné?“

(Z knihy Proč jdu znovu do toho)

„Požadujeme, aby součástí smluv o vstupu ČR do EU byl i protokol, který zaručí, že vůči České republice nebudou ze strany členských států EU po vstupu uplatněny žádné retroaktivní požadavky a nároky.Takový požadavek je plně oprávněný, neboť rozšíření Evropské unie je projekt směřující ke společné budoucnosti, nikoliv k přepisování historie podle jednostranných představ některých politických sil.“

Václav Klaus, 28.2.2002

„Fakt, že jsme byli jednou ze šestnácti vítězných zemí druhé světové války a že také z toho odvozujeme jisté závěry a nároky, které nikomu nedovolíme zpochybnit, patří k oněm historickým tradicím, na nichž stojí náš současný stát a jeho budoucí existence, vážnost a prosperita.“

„Různí, podle svého vlastního sebehodnocení lepší, humánnější, morálnější, nexenofóbní, nenacionalističtí, více evropštější lidé se nám dnes snaží namluvit, že bychom o tzv. Benešových dekretech raději neměli vůbec mluvit a když už to děláme, tak bychom se měli jen a jedině omlouvat.

To považuje za naprosto mylné a moc bych si přál, abychom si to u nás doma vzájemně dobře vyjasnili. Já vycházím z toho, že je vytrhávání Benešových dekretů a spolu s nimi jedné části událostí po skončení II. světové války z celkového historického kontextu ze všech hledisek chybné a nepřijatelné. Ukážu to na rozboru jednoho významného dopisu, který jsem dostal v posledních dnech.

Německé a rakouské noviny kvůli mým jasným a jednoznačným postojům skloňují mé jméno dnes a denně ve všech pádech a tím motivují i řadu německých čtenářů, aby mi psali. Minulý týden mi poslal jeden pán z Bayreuthu dopis, se kterým se v žádném případě nemohu smířit a který musím alespoň touto cestou okomentovat. Není to dopis nahodilý, vyjadřuje - podle mého názoru - velmi přesně jeden, v poslední době rychle se šířící způsob uvažování.

Pisatel protestuje proti falšování dějin, které údajně provádí česká strana, a nabízí svůj vlastní výklad, který si dovolím popsat takto:

- sudetští Němci během staletí vytvořili v naší zemi blahobyt a rozkvět;
- přesto následovalo jejich kruté a protiprávní vyhnání;
- následná česká správa těchto oblastí nevedla k jejich blahobytu a rozkvětu;
- po otevření hranic v roce 1989 našli sudetští Němci „svou vlast“ v dezolátním a špinavém (v originále schmutzig) stavu;
- je třeba posílit německou hranici, protože přes ní putují zloději, dealeři s drogami a obchodníci s lidmi;
- při své krátké návštěvě v devadesátých letech v ČR se pisatel ocitl v zemi zlodějů a zločinců.

Sečteno, naše země nemá nárok na přístup k EU.

Nevěřícím Tomášům bych chtěl sdělit, že cituji autenticky a že se nejedná o pisatelův výjimečný, izolovaný postoj. Všimněme si hlavně struktury argumentace jeho autora:

- probíhalo idylické žití sudetských Němců ve své „Heimat“ a pak odsun! Nic mezi tím nebylo! Nebyla třicátá léta, nebyl Hitler, nebyl Henlein, nebyl Mnichov, nebyl protektorát a Heydrich, nebyla nejděsivější světová válka - byl jen odsun. Takhle si to tito lidé představovali a představují a na tomto základě chtějí organizovat dnešní provedení změny poválečných poměrů! To je uvažování nepřijatelné a na této nepřijatelnosti nic nemění neméně nepřijatelné akty individuální msty, kterých se dopouštěli v poválečném chaosu a snad i jistém vákuu vládnutí někteří Češi vůči těm, které považovali za viníky předcházejících hrůz.

Stejně absurdní je myšlenková zkratka odsun a špinavá země. V tomto spojení totiž chybí čtyři desetiletí komunismu. Cokoli si myslíme o zrodu komunismu ve střední Evropě, cokoli si myslíme o zdejších pátých kolonách v podobě domácích komunistických stran a revolucechtivých intelektuálů, zdá se být evidentní, že bez Hitlera a nacismu by ve střední Evropě nebylo komunismu. Kdyby nejdříve nebyl Drang nach Osten, nebyl by ani následný „Drang“ Stalinova impéria na západ! I toto by si měli uvědomit ti, kteří objevili svět až teď a kteří si myslí, že lidské dějiny jsou nepopsaný list papíru, kdy se začíná stále znovu.

Nemůžeme připustit, že se na něco zapomene a že se po půl století bude opravovat svět na bázi zamlčených souvislostí. Právě to jsem ochoten osobně jet vysvětlovat do německého Bayreuthu.

Václav Klaus, MF Dnes, 20.3.2002“

***
Chápu, že MF Dnes hájí zájmy svých německých majitelů, stejně jako Karel Schwarzenberg svých německých přátel. Lhát se ale nemá! Patrně zde existuje inspirace u Josepha Goebbelse, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=144
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0679 sec,0.0284 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,027kB