Bulharský odstupující prezident poradil nástupci promyslet pozici ohledně Krymu   
Pridal tk Pondělí 16 leden 2017 - 04:09:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Odstupující prezident Bulharska Rosen Plevneliev poradil zvolené hlavě státu Rumenu Radevovi pečlivě promyslet svoji pozici ohledně Krymu.

Dříve v rozhovoru pro France24 Radev podotkl, že ačkoliv část světového společenství neuznává zákonnost začlenění Krymu do Ruské federace, obyvatelé poloostrova musí sami rozhodovat o jeho budoucnosti, včetně toho jestli chtějí-li, aby se Krym znovu stal částí Ukrajiny.

„Když i nadále tvrdíme, že de iure je Krym součástí Ukrajiny, a de facto je ruský, protože tam vlaje ruská vlajka, tak se o budoucnosti Krymu musíme zeptat jeho obyvatel, s touto tezí nesouhlasí ani jeden evropský lídr," uvádí agentura Novinite slova Plevnelieva.

„Radev by tuto tezi měl velmi důkladně promyslet, až obsadí post prezidenta. Pomůžu mu tím, že mu představím své argumenty. Nad námi je zákon. Pokud chceme mír v Evropě, je nutné mít pravidla a musí být dodržována všemi," řekl odstupující prezident balkánské země. Také varoval Radeva, že od 22. ledna bude „jakákoliv jeho práce, jakákoliv čárka, jakýkoliv názor" brán jako státní pozice Bulharska. Rosen Plevneliev opustí post prezidenta Bulharska 21. ledna, a 22. ledna křeslo hlavy státu obsadí zvolený 13. listopadu Rumen Radev.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=17146
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0773 sec,0.0400 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,055kB