NATO proti NATO?   
Pridal tk Sobota 03 únor 2018 - 09:07:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Jak se stane, že NATO válčí s NATO, přesněji řečeno se svými spojenci a vojenskými poradci?

Spojené státy hrají v neklidném blízkovýchodním regionu obtížnou partii a zdá se, že tahají za kratší konec.

V Sýrii došlo k napadení amerických spojenců z turecké strany. Moskva prý dala k akci souhlas.

S tureckým zásahem se v Sýrii otevřela nová válečná fronta. Dá se však tvrdit, že krizi vyprovokovali Američané. Turci totiž zřejmě reagovali na americké plány vybudovat společně s Kurdy novou ozbrojenou jednotku, a to poblíž turecké hranice. USA zároveň přislíbili i 2000 válečných expertů, kteří by měli v Sýrii v dohledné budoucnosti zůstat, čímž v očích Turecka zpečetili svou roli dlouhodobého spojence Kurdů. Americký plán se tak samozřejmě nelíbil Turecku, Moskvě ani Asadovi.

Víme, že v nedávné době vycestovali do Moskvy vysoce postavení turečtí státníci, vojenští a zpravodajští důstojníci, kteří jednali o plánované operaci a zřejmě dostali od Moskvy zelené světlo s plánem k jeho provedení.

Nasvědčuje tomu řada nepřímých indicií: na anglojazyčné mutaci webové stránky ruského ministerstva obrany v těchto dnech vyšel článek, který obvinil z uskutečnění turecké operace „politiku Washingtonu“, nikoliv Ankaru.

Rusové v reakci na tyto skutečnosti posunuli své vojenské pozorovatele na východ od Afrínu, kdyby je tam nechali, v podstatě by turecký útok blokovali.

Bez tichého ruského souhlasu by turecké bombardéry nevzlétaly na území severní Sýrie, jinak by byly snadným terčem Rusy spravované a velmi efektivní protivzdušné obrany.

Můžeme sice všichni protestovat, že turecká armáda je na cizím území, ale je tam proto, že blízkovýchodní geopolitika se už dávno nehraje podle daných pravidel a už vůbec ne v rukavičkách. Rusko nemůže samo vstoupit do konfrontace s USA, ale prostřednictvím Turecka, kterému jde především o své vlastní zájmy, dosahuje svých cílů. Turecko je přinuceno udělat tah, který je v podstatě sebezáchovný, ale přitom nahrává Asadovi a Rusku.

Turecko několikrát varovalo Spojené státy před podporou a vyzbrojováním kurdských milic v Sýrii. Ankara útok avizovala dlouho do předu a Rada bezpečnosti OSN neodsoudila tureckou ofenzivu na severozápadě Sýrie kolem města Afrín, která trvá od konce minulého týdne a je namířena proti kurdským milicím, které oblast u Afrínu ovládají.

Vliv v Sýrii si dávno rozdělili regionální hráči a světové mocnosti. Pravdou je, že Američané a Turci se v Sýrii perou a Rusko se směje. Rusku se podařil opravdu husarský kousek. NATO totiž válčí s NATO, přesněji řečeno se svými spojenci a vojenskými poradci...

Emil Kalabus

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=20424
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1564 sec,0.0783 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,287kB