Čína důrazně varovala USA   
Pridal tk Pátek 16 únor 2018 - 10:17:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Čínský velvyslanec ve Washingtonu Cui Tiankai varoval Spojené státy, že výpady proti Pekingu mohou být nebezpečné. Prohlásil to ve svém projevu na recepci u příležitosti čínského nového roku, uvádí agentura Sin-chua.

„Bát se Číny, která jde vlastní cestou rozvoje, je paranoia ze strany Spojených států," řekl diplomat.

Diplomat dodal, že vztahy mezi oběma zeměmi „mají být založeny na všestranné spolupráci a přátelské konkurenci, pokud je to vůbec možné, a nikoliv na konfrontaci".

Ve své řeči americká senátorka Shelley Moore Capitoová uvedla, že Washington „netrpělivě čeká na čínské investice, které vytvoří pracovní místa a budou vést k rozkvětu regionu".

Ředitel FBI Christopher Wray 14. února prohlásil, že Čína aktivně infiltruje svými agenty americké vzdělávací instituce. Spolu s tím republikánský senátor John Cornyn varoval, že Peking se pod rouškou investic snaží od Washingtonu ukrást nejnovější vojenské technologie.

Koncem ledna americký prezident Donald Trump označil Čínu za „soupeře", který zpochybňuje zájmy, ekonomiku a hodnoty Spojených států.

Zdroj: agentura Sin-chua
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=20582
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2105 sec,0.1032 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,161kB