Tomio Okamura: Navrhuji systémovou pomoc lidem v dluhové pasti a zestátnění exekutorů. V SPD máme jasnou propracovanou koncepci. Uvidíme, co na to Babiš...   
Pridal tk Čtvrtek 22 únor 2018 - 06:54:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Navrhuji systémovou pomoc lidem v dluhové pasti a zestátnění exekutorů. V SPD máme jasnou propracovanou koncepci. Jasně jsem to řekl také Andrejovi Babišovi při našem jednání. Uvidíme, jestli hnutí ANO opravdu chce podpořit program SPD a pomoci lidem nebo jsou to z jejich strany pouze prázdná slova.

Naše hnutí SPD prosazuje zákon o omezení lichvy, tzn. zastropování úrokových sazeb – každý vyšší úrok by byl protizákonný a smlouva automaticky neplatná. Chceme zestátnění exekutorů a změnu exekutorského zákona tak, aby se stoply úroky a penále ihned po soudním rozhodnutí o dluhu. Dále prosazujeme zrušení DPH státu na exekucích a insolvenci – dnes stát parazituje na exekucích 21% DPH. Chceme také změnit systém tak, aby se nejprve splácela jistina (dlužná částka) a pak teprve poplatky a exekuční náklady – dnes je tomu bohužel naopak.

Chceme také, aby lidé mohli požádat o prominutí dluhu státu (např. povinné odvody) po té, co zaplatí jistinu dluhu - dnes je tato možnost velmi omezena právními kličkami a termíny, kdy je možné žádat. A chtěli bychom také zavést bezplatnou právní pomoc pro lidi v dluhové pasti, tak jako je ex offo právník pro pachatele trestných činů, měl by mít i nemajetný dlužník právo za určitých podmínek na právníka - mnoho dluhů a exekucí totiž narůstá kvůli tomu, že se lidé neumí bránit. Je potřeba si také uvědomit fakt, že jakákoliv pomoc státu se nám vrátí, protože lidé v exekuci pracují často na černo a nemají motivaci oficiálně pracovat.

Žábou na prameni je ministr spravedlnosti za hnutí ANO Robert Pelikán, který kvůli své neschopnosti není schopen prosadit žádné změny. Proto žádáme jeho výměnu. Nefunguje ani soudnictví. Naše hnutí SPD prosazuje přímou osobní hmotnou odpovědnost soudců a jejich časově omezený mandát. Dnes jsou de facto do důchodu neodvolatelní a nemají žádnou přímou odpovědnost za své rozsudky.

Autor: Tomio Okamura

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=20658
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0874 sec,0.0478 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,057kB