Pod rouškou rezolucí OSN "byly svrhávány legitimní režimy"   
Pridal tk Úterý 27 únor 2018 - 06:09:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Rusko požaduje, aby USA "skoncovaly s okupačními manýry". Pod rouškou rezolucí OSN "byly svrhávány legitimní režimy". Rada bezpečnosti OSN jednomyslně přijala rezoluci o ustanovení 30-ti denního příměří v Sýrii a dalším uskutečnění humanitárních operací v zemi. Otevřené zasedání bylo vysíláno na internetových stránkách světové organizace v přímém přenosu.Podle dokumentu musí všechny strany neprodleně zastavit střety a zajistit humanitární pauzu pro bezpečné a nerušené dodávky humanitární pomoci a evakuaci těžce nemocných a zraněných. Tato rezoluce se nevztahuje na silové operace proti DAEŠ, Džabhat an-Nusře a al-Káidě (všechny jsou v Rusku zakázány) a přidružené k nim osoby a organizace.

Po hlasování vyzvala stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haleyová všechny země, aby činily "co možná největší tlak" na oficiální Damašek, aby bylo dosaženo realizace usnesení. Její ruský protějšek Vasilij Nebenzja reagoval slovy, že Moskva je znepokojena "veřejnými výroky některých oficiálních představitelů USA, kteří vystupují s hrozbami agrese vůči suverénní Sýrii. Hned upozorňujeme: nedovolíme samovolný výklad právě přijaté rezoluce. Požadujeme zastavení roztáčení této nezodpovědné rétoriky a namísto toho zapojení se do společného úsilí o vyřešení konfliktu", řekl.

"Trváme na co nejrychlejším ukončení okupačních manýrů takzvané koalice, což bude mít, mimo jiné, i výrazný humanitární efekt. Umožní to, aby se syrská vláda věnovala obnově normálního života na všech územích, osvobozených od teroristů", shrnul Nebenzja.

23. února vedoucí syrské sítě pro lidská práva Ahmad Kazem oznámil, že američtí vojáci začali mobilizovat bojovníky z různých skupin, aby je vyslali do Východní Guty u Damašku, kde se mají postavit na odpor syrským vládním silám. Také řekl, že Saúdská Arábie, která podporuje řadu skupin ve Východní Gutě, rovněž vyzvala džihádisty, aby zapojili všechny síly do odporu proti syrské armádě.

Podpora rezoluce OSN o Sýrii Ruskem svědčí o snaze o co nejrychlejší urovnání v SAR. Jak informoval korespondent IA Regnum 25.2., konstatoval to předseda výboru Státní dumy RF pro mezinárodní záležitosti Leonid Slucký (LDPR).

Členové Rady bezpečnosti OSN po opakovaném odkládání hlasování přijali usnesení o stanovení humanitární přestávky na území Sýrie, a to nejméně na 30 dní.

"Rusko podpořilo rezoluci 2401 o příměří v Sýrii. A to jednoznačně svědčí o naší snaze dosáhnout co nejrychlejšího urovnání v SAR, přestože se vůči nám někdo snaží vznést jakási obvinění", řekl poslanec.

Avšak, jak také bylo uvedeno v Radě bezpečnosti OSN, rezoluce nesmí být interpretována volně a humanitární pauza nesmí být použita k jiným účelům, jako je přeskupování teroristických sil, uvedl poslanec.

Konstatoval, že "historie již zná příklady, kdy pod rouškou rezolucí OSN se ve skutečnosti prováděly vojenské intervence, svržení legitimních režimů a vymazání z povrchu země celých států".

Zdroj: Nová republika, vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=20713
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1457 sec,0.1005 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,036,760B