Financial Times napsaly o práci bývalého plukovníka GRU Skripala pro západní služby   
Pridal tk Sobota 10 březen 2018 - 05:59:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Bývalý plukovník v záloze GRU Sergej Skripal, otrávený před několika dny ve Velké Británii, po výměně spolupracoval se západními tajemnými službami, píšou noviny Financial Times s odkazem na vlastní zdroje.

Podle tvrzení bývalého vysoce postaveného zaměstnance tajemných služeb, jehož jméno se neuvádí, Skripal po svém stěhování do Velké Británii dodával informace službám rozvědky západních zemí. Ovšem informátor novin dodal, že Skripal byl užitečný pouze krátkou dobu.

Jiný zdroj odhalil, jakou informaci Skripal mohl dodávat západním tajemným službám.

„Týkalo se to ruských zájmů v zahraničí a toho, jak zasahují do západu, jak probíhá verbování, jak provádějí kontrarozvědku," uvedl.

Ještě další zdroj sdělil, že na použití bývalých agentů při přípravě rozvědčíků není nic podivného, stejně jako i na tom, že údaje, které oni sdělují, se používají úřady obrany a rozvědky.

Dcera Skripala prohlásila, že „přednášel", ovšem nesdělila, kde přesně. Tohle souhlasí s předpokladem, že bývalý zaměstnanec tajných služeb GRU občas vystupoval před britskými vojáky a rozvědčíky, zmiňují noviny.

Policie hrabství Wiltshire 5. března sdělila, že se dva lidé se nacházejí v kritickém stavu kvůli otravě neznámou látkou. Scotland Yard ve středu oznámil, že byl proveden pokus o „vraždu s použitím nervově paralytické otravné látky". Ani zástupci policie, ani hlava Ministerstva vnitra Amber Ruddová, ani premiérka Theresa Mayová při jednání o poškozených ani jednou neuvedli jména Skripala a jeho dcery. Dodnes jediná oficiální postava, kdo nazval jejích jména, byl hlava britského ministerstva zahraničí Boris Johnson.

Skripal dostal útočiště ve Velké Británii po výměně rozvědčíků mezi Ruskem a USA v roce 2010, kdy se do Moskvy dostalo deset lidí, včetně Anny Chapmanové.

Zdroj: Financial Times, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=20876
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1121 sec,0.0378 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,246kB