Islámský plakát u školy v Praze aneb Jak Manipulátoři.cz manipulují   
Pridal tk Sobota 31 březen 2018 - 06:51:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Takhle námi manipulují Manipulatoři.cz s forum24.cz ! Aneb lež vydávána za fakta!

Se zájmem sledujeme případ, na který upozornil exmuslim a publicista Lukáš Lhoťan koncem března 2018. Ten zveřejnil fotografii plakátu, který visí v průchodu v centru Prahy poblíž vchodu do školy, která je shodou okolností zřizována pražským arcibiskupstvím. Obsahem plakátu je sdělení, že kdosi konvertoval k islámu a zůstal přitom Čechem, dále je k poznání islámu doporučováno studium koránu jako jediné „pravdy“ atd. Lukáš Lhoťan se ve svém příspěvku krátce zamýšlí nad tím, zda je umístění takovéhoto plakátu právě poblíž křesťansky (částečně) orientované školy, která má za cíl vychovávat novináře, v pořádku, a dále klade otázku, zda nedochází k pronikání islámu i do výuky v oné škole.

Na Lhoťanův článek zareagoval web Manipulátoři.cz. Ten zřejmě usoudil, že už jen položení těchto dotazů je nevhodné. Nicméně i přes zaujímání takového postoje ad hoc se Manipulátorům podařilo při „vyvracení Lhoťanových manipulací“ zjistit některé důležité informace a odpovědi na otázky, které by veřejnost mohly zajímat.

Z toho, co Manipulátoři.cz zjistili, vyplývá následující: plakát se skutečně poblíž školy nachází, nejde tedy o žádnou Lhoťanovu manipulaci. Lhoťan totiž nikde neříká, že onen plakát do vitríny v průchodu umístila škola, ani že plakát s činností školy jakkoli souvisí. Manipulátoři.cz naopak dávají plakát do souvislosti se skutečností, že poblíž školy je také prodejna „orientálních potravin“, kde se často vyskytují muslimové včetně cizinců, a proto podle nich má česky psaný (sic!) proislámský plakát ve vitríně v tmavém průchodu svou logiku bez ohledu na existenci křesťanské školy o několik metrů dále (a také chrámu Nejsvětější Trojice či kostela sv. Michala v nejbližším okolí místa).

Manipulátorům.cz dokonce stálo za to k věci oslovit zainteresované osoby. V první řadě jde o anonymního (resp. redakcí Manipulátoři.cz anonymizovaného) majitele domu, s jehož souhlasem prý onen plakát ve vitríně pronajímané "soukromým subjektem" visí už od roku 2009. Tento muž tedy s obsahem plakátu problém zřejmě nemá – ovšem z nějakého důvodu se bojí s tímto názorem vyjít na veřejnost pod vlastním jménem, tak jako pod vlastním jménem publikuje Lukáš Lhoťan. Odpověď tohoto zdroje tak paradoxně přináší více otázek než odpovědí. Nedozvíme se například, kdo je skutečným zadavatelem onoho plakátu a nájemcem vitríny.

Manipulátoři.cz pak získali také vyjádření školy samotné – byť ovšem její zástupkyně uvedla, že s plakátem škola nic společného nemá, i její další komentář může vzbuzovat rozpaky. Nelze z něj zjistit, jaký postoj škola k dané věci má. Na jedné straně je v něm odsuzován jakýsi „boj proti plakátům“, na straně druhé je konstatováno, že „studenti a absolventi pomocí vedení ke křesťanským hodnotám a kritickému myšlení zvládnou posoudit, co jim je ve veřejném prostoru předkládáno“ - tedy že zřejmě je v pořádku obsah onoho plakátu i odmítnout. Je asi na místě podotknout, že se bavíme o studentech sotva zletilých (jde o vyšší odbornou školu), kteří se teprve kriticky myslet učí (zda se jim to vždy daří mohou posoudit přímo vyučující na dané škole). Paradoxní tak je, že prostřednictvím školy jsou tak „křesťanské hodnoty“ dávány do protikladu s jednoznačně proislámským obsahem plakátu. Škola je tak možná nucena více či méně nedobrovolně existenci jak oné orientální prodejny, tak onoho plakátu v průchodu v sousedství pasivně strpět, protože jiné prostory k dispozici nemá, a pouze doufat, že studenti sami prostřednictvím toho, co se během výuky naučili, lákání z plakátu nepodlehnou.

Kouzlem nechtěného tak Manipulátoři.cz ve svém zbrklém a zběsilém „honu na manipulujícího Lhoťana“ dokázali hned několik věcí najednou. V první řadě lhát a podsouvat Lhoťanovi vlastní tvrzení. Dále objektivně prokázat, že jejich vlastní přístup má do nestrannosti daleko – už proto, že je něčí zamyšlení se nad existencí nějakého plakátu zaujalo natolik, že takového člověka byli schopni bez důkazů obvinit z manipulací. Neváhali se kvůli tomu dokonce spojit s majitelem domu, kterého z nějakého důvodu dokonce anonymizovali – lepší důkaz toho, že je dle webu Manipulátoři.cz v pořádku věšet si do průchodu ke konverzi k islámu lákající plakáty (a pak se zároveň bát o vlastní bezpečí) si lze jen těžko přát. Kritik islámu ani běžný občan se obvykle do kontaktu s lidmi, v průchodech jejichž domů visí plakáty lákající ke konverzi a studiu islámu, nedostává. Otázkou tedy je, jak se k někomu takovému dostali právě lidé z okruhu webu Manipulátoři.cz, tvářícího se jako nestranné médium. Asi to nebudou moc nestranné vztahy, když jim onen majitel domu poskytl své vyjádření k dané věci a použil je tak jako prostředníka ke komunikaci s veřejností. Ptát se lze samozřejmě i na to základní: proč vlastně Manipulátoři.cz hájí existenci proislámských plakátů před kritikou? Proč se tak snaží o to, aby těm, kdo je vyvěsí ve veřejném prostoru, bylo znemožněno komunikovat s těmi, komu tento plakát případně může vadit? Ono opravdu není v pořádku uvést jméno kritika této věci, jméno zástupce školy – a anonymizovat samotného původce daného materiálu. Proč veřejnost nesmí vědět, kdo je oním nadšeným konvertitou? Proč se nesmí zeptat, proč je onen plakát v tmavém průchodu místo na vývěskách na hlavní třídě? Je podle webu Manipulátoři.cz, který do diskuse takto vstoupil, v pořádku vyvěšovat takové materiály na místech, kde projde velké množství lidí, včetně již zmíněných mladých dospělých ze školy?

Považujeme přístup webu Manipulátoři.cz za nešťastný, prokazující medvědí službu zejména muslimské komunitě u nás. Věříme, že onen nadšený konvertita by o položených otázkách možná rád diskutoval i jinak než prostřednictvím plakátů v temnotě za sklem. Vůbec nechápeme, proč Manipulátoři.cz do diskuse vstoupili a svým nekompetentním, neobjektivním a nekritickým přístupem ji fakticky znemožňují. Každopádně tímto apelujeme na veřejnost, aby si – tak jako Lukáš Lhoťan – všímala, co se v jejich okolí děje, a neváhala se ptát na souvislosti a pokládat i zdánlivě nelogické či nepříjemné dotazy. Může se totiž snadno stát, že půjde o prevenci něčeho, o čem bychom si pak všichni přečetli v novinách a marně si lámali hlavu nad tím, proč se o věc nikdo nezajímal dřív nebo proč „někdo něco neudělal“. Jde především o kolektivní zodpovědnost nás všech. Snaha obhájců islámu o nálepkování či zastrašování těch, kteří si svého okolí všímají, by v tomto přístupu neměla hrát žádnou roli. Necháte-li se zastrašit v případě takové banality, jako je plakát na zdi, co asi budete dělat, až půjde o daleko závažnější věci?

Odkaz na původní Lhoťanův článek: https://www.eurabia.cz/Articles/32143-muslimove-v-praze-umistili-letaky-propagujici-islam-pred-vchod-do-skoly-.aspx

Článek Jana Cempera na webu Manipulátoři.cz: http://manipulatori.cz/manipulace-muslimove-v-praze-umistili-letaky-propagujici-islam-pred-vchod-do-skoly/

Zdroj: http://www.erazen.cz/islamsky-plakat-u-skoly-v-praze-aneb-jak-manipulatoricz-manipuluji
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=21132
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1157 sec,0.0521 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,142kB