Dvě třetiny Američanů se obávají obchodního sporu mezi Čínou a USA   
Pridal tk Úterý 10 duben 2018 - 06:38:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Stávající obchodní spor mezi Čínou a USA v poslední době nejen obsadil mediální titulky obou zemí, ale také zahájil celosvětovou debatu o volném obchodu. Reportér CRI vyzpovídal ve Washingtonu místní obyvatele a zeptal se jich, jak vidí současné obchodní vztahy mezi USA a Čínou.

Novinář Čínského rozhlasu pro zahraničí se každého washingtonského respondenta ptal na tři stěžejní otázky: Co si myslíte o současném stavu obchodních vztahů mezi Čínou a USA? Pokud by vlády obou zemí uvalily cla na vzájemný dovoz podle vydaného seznamu, jaký to bude mít dopad na obyčejné Američany, včetně vašich vlastních životů? Jaké návrhy byste prezidentovi Trumpovi předložili?

Všichni respondenti se jasně vymezili vůči Trumpově vládě, která chce uvalit clo na čínské zboží kvůli obchodnímu deficitu.

Elizabeth Racine, členka washingtonského think-tanku, řekla, že zmíněná politika Bílého domu způsobila nejen chaos pro americké domácí prostředí, ale také pro celé zahraničí. "Tento kro vymazal všechny dobré věci, které USA předtím udělaly." Podle ní jsou současně praktiky příliš špatné, protože nedokáží dát americkým lidem žádnou naději. Dodala, že velmi málo lidí v současnosti důvěřuje vládě.

David Lindgren je profesorem v důchodu. Ten se domnívá, že obchodní problém mezi Čínou a USA nepochybně existuje, ale nesouhlasí s opatřeními, která zavedla Trumpova vláda pro vyřešení obchodního deficitu.

„Čínské politiky v oblasti ochrany duševního vlastnictví měly být nadále vylepšeny, a proto se domnívám, že Čína a USA by měly hledat řešení prostřednictvím rozhovorů a jednání. Ale jednoznačně se staví proti uvalení cel na čínský dovoz kvůli obchodnímu deficitu USA," uvedl Lindgren.

Z průzkumu veřejného mínění, který provedlo Centrum amerického politického výzkumu Harvardské univerzity spolu s agenturou Harris Poll, vyplývá, že více než dvě třetiny Američanů vyjádřily obavy ohledně stávajícího obchodního sporu mezi Čínou a USA.

52 % respondentů se postavilo proti celkové obchodní politice Trumpovy vlády a 43 % se domnívá, že uvalení cla na čínské zboží povede ke zrátě domácích pracovních míst.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=21233
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0903 sec,0.0535 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,030,968B