P.C.Roberts: Válka s Ruskem se blíží   
Pridal tk Středa 11 duben 2018 - 18:56:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Ani v úterý ráno nebyl k dispozi žádný náznak toho, že by se Washington probíral k rozumu. Web Zero Hedge navíc oznámil, že Trump ruší svou cestu do Peru na Summit amerických států – a to prý proto, aby dohlédl na útok USA proti Sýrii. Jestliže se tento útok stane realitou, máme válku na krku.

RUSKO JE ROZLADĚNO FAKTEM, ŽE AMERICKÝ TORPÉDOBOREC PŘIPLOUVÁ K SÝRII BEZ OHLÁŠENÍ

V pondělí pozdě večer jsme oznámili, že americký torpédoborec USS Donald Cook (DDG-75), vyzbrojený raketovými střelami tomahawk i obranným protiraktovým systémem Aegis, se blíží k syrskému přístavu Tartus, sloužícímu jako logistická základna ruského námořnictva v Sýrii. Podle zprávy CNN nalézal se v tu dobu zmíněný torpédoborec 100 kilometrů od přístavu.

Rusko je vyhlídkou na skutečnost, že další měření sil je na spadnutí, pochopitelně znepokojeno. Deník Pravda píše, že předseda branného výboru Dumy Vladimir Šamanov prohlásil, že USA přiblížení skupiny amerických válečných lodí k námořní základně Tartus neohlásily.

„Skupina lodí amerického námořnictva se objevila 150 kilometrů od oblasti přístavu Tartus. Je v mezinárodním styku běžnou praxí, že potencionální účastníci události v oblasti jsou předem informováni. My jsme informováni nebyli, třebaže máme ratifikovanou dohodu na dvě základny v Sýrii – a to Tartus a Khmeymim“, řekl Šamanov.

„Prezident Trump navíc řekl, že popřemýšlí o raketovém útoku na Sýrii a to bez ohledu na jakékoli rezoluce Rady bezpečnosti OSN. To všechno zapáchá něčím, co už je mimo rámec uznávaných mezinárodních pravidel“ , dodal Šamanov a naznačil, že Rusko se na útok proti Sýrii připravuje.
Znepokojující je též ta skutečnost, že ruský velvyslanec v OSN Vasilij Nebenzja v pondělí řekl, že Američané budou čelit „vážným důsledkům“, pokud Sýrii napadnou.

„Opakovaně jsme americkou stranu varovali o vysoce negativních důsledcích, jež mohou následovat, jestliže bude proti legální syrské vládě použito zbraní, a nedejbože, ty zbraně ohrozí naše vojáky, kteří jsou v Sýrii legálně“ řekl ruský velvyslanec v OSN na pondělním zasedání rady bezpečnosti.

Nicméně se po pondělní zprávě, že osobní Trumpův právník se stal terčem útoku FBI, se jako pravděpodná objevila možnost, že Trump v zoufalém pokusu vymanit se z domácích problému zvolí vojenské řešení v Sýrii jako nezbytné pro sebe osobně.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=21259
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1243 sec,0.0621 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,287kB