Vedle prezidenta ČR se občanů v Chemnitzu zastal i rakouský vicekancléř Strache   
Pridal tk Neděle 02 září 2018 - 05:36:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Nakolik mainstreamová média a politici se vyjadřovali o lidech demonstrujících v Chemnitzu jako o neonacistech, přišly jim z toho teď úroky. Hněv občanů se tím jen dále vystupňoval, a to tak, že policie počítá na sobotu s masovou demonstrací chemnitzkých a dalších německých občanů, početně o 5-ciferném(!) řádu. Švýcarské ministerstvo zahraničí už své občany před napjatou situací v Chemnitzu varuje. Podle českého MZV zatím jak se zdá, tam českým občanům nic nehrozí, a mohou tam klidně jet. Paráda tedy!

Nicméně ne všechna média a ne všichni politici mleli protiobčanskou mantru. Protestujících chemnitzkých občanů se zastal rakouský vicekancléř Strache, když na facebooku sdílel objektivnější články o situaci deníků "Wochenblick" a "Epoch Times" a připojil svůj komentář, že „v Chemnitzu protestují zhrzení občané proti násilí imigrantů“.

V rozhovoru s Miroslavem Soukupem pro televizi Barrandov se Chemnitzanů zastal i český prezident Miloš Zeman. Vaslovil se, že s Chemnitzany sympatizuje, neboť vpodstatě jen vyjadřují, že Mutti Merkel sem pozvala imigranty a tady máte důsledky.

Dále pak vyslovil podporu chmnitzkým občanům za Stranu přímé demokracie Radim Fiala: „To, co se děje v Sasku je lidový odpor lidí k ničení jejich domova imigrační politikou EU. Nejde o žádný extrémismus, ale o právo na život bez strachu.“

Kdo se ale ještě zatím neozval a drží se podezřele za bukem, jsou řečníci z minulého víkendu k výročí potlačení Pražského jara 1968. Kdepak jsou ty hrdinky a hrdinové?

Někteří zahraniční novináři si přijeli do Chemitzu udělat obrázek sami. Pak se dočtete, že letití obyvatelé se brání, že nejsou žádní neonacisté, že se ale večer bojí vycházet, a už vůbec nechtějí pouštět do centra své děti a zejména náctileté dcery. To město nezažilo ani za války. Šílený stav.

Navíc se objevují zprávy - nikoliv nelogické - že muslimové z celého Německa jsou svoláváni do Chemnitzu uspořádat "odvetu". Pokud by dřív nebo později byla úspěšná, ČR by mohla mít na hranici ... Islámský stát.

Socialistická starostka Kamenice Ludwigová se jala občanům kázat cosi o lásce a nenávisti, ale ti na ní křičeli ať drží hubu a odprejskne, že o tom nemá ani páru. Město má poprvé od války pořádný strach. Multikulturní strach...

Zdroj: https://derstandard.at/2000086337938/Strache-Posting-zu-Neonazi-Maerschen-in-Chemnitz-sorgt-fuer-Kritik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=22495
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0819 sec,0.0321 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,054kB