Rusko je schopné uzavřít syrský vzdušný prostor pro Izrael, uvedli v ruské Radě federace   
Pridal tk Pondělí 24 září 2018 - 04:30:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Rusko může podniknout kroky k vyloučení dalších incidentů s izraelskými leteckými silami. Země má veškeré prostředky k tomu, aby uzavřela syrské nebe. Sputniku to oznámil člen Rady federace pro obranu a bezpečnost Franz Klincevič.

Ruské ministerstvo obrany se domnívá, že izraelští piloti stíhaček F-16 záměrně použili ruský letoun Il-20 jako krytí před syrskými protiletadlovými střelami.

„Objektivní informace o všech okolnostech havárie ruského letadla Il-20, které zveřejnilo ministerstvo obrany, nepochybují o tom, že vinu za tragédii nese Izrael a jeho letectvo. Tento závěr, který je založen na nezaujaté analýze faktů, se nedá zpochybnit," řekl Klincevič. Podle něj seznam hrubých porušení vzájemných dohod, spáchaných izraelskými piloty, obsahuje více než jednu stránku a ministerstvo obrany poukázalo na každé z nich.

„Jak změní tato tragédie vztahy mezi Ruskem s Izraelem? Je zřejmé, že tato otázka spadá do kompetence vedení státu a já se mohu jen domnívat. Myslím si, že rozhodnutí bude učiněno s přihlédnutím k dlouhodobě dobrým vztahům mezi Ruskem a Izraelem. Proto jen stěží můžeme očekávat ostrý zvrat, jako je zrušení bezvízového režimu či něco mnohem vážnějšího," dodal Klincevič.

Zároveň si je poslanec jistý tím, že proti Izraeli budou učiněny určité kroky. „Podstatou a smyslem naší reakce je úplné zamezení opakování takových incidentů v budoucnu. Máme například všechny potřebné prostředky k úplnému uzavření syrského nebe pro Izrael, a to je jen jedna z možností," řekl senátor.

Podle Klinceviče bude hodně záviset na reakci Izraele na hodnocení ruského ministerstva obrany. „V souvislosti s tím považuji dnešní prohlášení izraelského ministra obrany o tom, že útoky na Sýrii budou pokračovat, za kontraproduktivní. Tato rétorika může situaci jen zhoršit. Nemyslím si, že takový vývoj událostí odpovídá zájmům Izraele," uzavřel situaci.

Ruské letadlo Il-20, které se nacházelo asi 35 km od pobřeží Středozemního moře, bylo sestřeleno dne 17. září během návratu na leteckou základnu Hmímím. Ve stejné době také zaútočily čtyři izraelské stíhačky F-16 na syrské objekty v Latákii. Podle ruského ministerstva obrany však Izrael informoval ruskou stranu o tomto útoku pouze minutu před jeho zahájením. Ministerstvo obrany RF prohlásilo, že izraelští piloti použili ruský letoun jako kryt, čímž ho vydali na pospas syrské protivzdušné obraně. Il-20 byl sestřelen střelou ze systému S-200. Při neštěstí zahynulo celkem 15 ruských vojenských příslušníků.

Zdroj: https://sptnkne.ws/jARY

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=22690
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0708 sec,0.0299 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,062kB