Svět o českých volbách: Šílenci z cirkusu Praha   
Pridal tk Úterý 15 leden 2013 - 05:35:33 Cist komentare / psat: 1 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Podle toho, co píší o českých prezidentských volbách ční média, se zdá, jako by v nich hráli roli de facto jen dva lidé. A nejsou to ti, o nichž se v Praze mluví jako o favoritech.zahrani

Nezasvěcený člověk by mohl soudit, že hlavními postavami první přímé prezidentské volby jsou Vladimír Franz a odcházející Václav Klaus.

Tvář Vladimíra Franze části článků, které se české politice věnují. Například tým americké ABC News začíná materiál větou "Vladimír Franz je operní skladatel a malíř, potetovaný od hlavy až k patě. Jeho tvář je pomalována ve válečnickém stylu modrou, zelenou a černou barvou."dominuje velké

ABC News mylně uvádí, že Franz je v průzkumech veřejného mínění na třetím místě, a tvrdí, že v televizní debatě do studia volal divák a označil Franze za "exotické stvoření z Papuy Nové-Guineje."

Franz má podle amerických žurnalistů dost příznivců, hlavně mezi mládeží. Mezi Čechy mladšími třiceti let pro něj může hlasovat až třetina, uvádí ABC News. Favorité postupu do druhého kola - Fischer a Zeman - se prý budou ucházet o hlasy jeho voličů.

Také agentura Associated Press (AP) postavila svůj článek o volbách na Vladimíru Franzovi.

Píše, že pro mnoho Čechů, zvláště těch z Prahy, potetovaná tvář Franze není nijak šokující, protože už je několik let známou osobností.

Server MSN.comříštím prezidentem České republiky?" publikovala velkou fotku Franze s titulkem: „Stane se tento chlápek p

Konec cirkusu Praha?

Agentura Reuters se ve své zprávě z Prahy věnuje hlavně zahraničněpolitickým souvislostem výměny na Pražském hradě a odcházejícímu Václavu Klausovi.

Kdokoliv, kdo přijde po něm, prý bude více proevropský. Reuters připomíná, že Klaus lezl Bruselu na nervy kritikou evropské integrace a některými kroky, například otálením s podpisem Lisabonské smlouvy.

"Od chvíle, kdy Češi začali dělat problémy, získali přezdívku cirkus Praha," cituje agentura nejmenovaného diplomata z členské země Evropské unie, který si přál zůstat v anonymitě.

Spiegel: Přehlídka extrémů

Německý internetový deník Spiegel Online zveřejnil na úvodní straně článek s názvem "Prezidentská volba v Česku. Mezi šílenci". Nebere si servítky, o volbě píše jako o přehlídce extrémů.

"Favority jsou bledý technokrat, žvanil imunní před alkoholem a potetovaný profesor umění," vysvětluje německým čtenářům.

"Fischer je bezpartajní a k tomu tak nudný, že mu to je až ku prospěchu," píše autor článku. Nejvíc času - a ostrých slov - ale věnuje Miloši Zemanovi. Už v době, kdy byl premiérem, si podle něj vysloužil pověst "žvanila a populisty".

"Když (Zeman) skončil, rozhádal se se všemi a rozezlen se stáhl na svou chalupu, podomácku oblečený odtamtud do kamer říkal kousavé komentáře k aktuální pražské politice," připomíná dobu, kdy expremiér dění v Praze sledoval z Vysočiny.

Podle Spiegelu Online není divu, že je Zeman v Česku "s pivní a knedlíkovou kulturou" znovu favoritem. Češi mají podle něj politiky plné zuby. Znechucení jsou prý ještě víc, než je tomu v ostatních zemích východní Evropy.

Zeman je ateista a veterán, píší Poláci

I Polská tisková agentura PAPže hlavním favoritem je Miloš Zeman. K němu podotýká, že je pro zvýšení daní a odmítá například legalizaci marihuany nebo zavedení kvót pro zaměstnávání žen v řídicích funkcích. ve svém materiálu v titulku píše,

Zemana PAP charakterizuje jako veterána české politické scény, ateistu a otce dvou dětí. A jako člověka, pro kterého je vzorem sociálního státu Švédsko.

Online deník Aktuálne.skředpokládá, že kdyby o českém prezidentovi hlasovali Slováci, pravděpodobně by do druhého kola prošli Schwarzenberg a Zeman, zatímco popularita Franze by byla nižší než v České republice. p

Další Slovenský deník SMEže "česká elita" chce za prezidenta Karla Schwarzenberga, ale občané váhají. konstatuje,

Zdroj:http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=768306
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0797 sec,0.0344 z toho dotazů.Dotazů v DB:19. Použitá paměť:1,051kB