Předseda maďarského parlamentu Kover, maďarský místopředseda vlády a ministr vnitra Pinter se setkali se členem politbyra ÚV KS Číny Guo Shengkunem   
Pridal tk Úterý 20 listopad 2018 - 05:18:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Předseda maďarského parlamentu Kover, maďarský místopředseda vlády a ministr vnitra Pinter se dne 19. listopadu setkali se členem politbyra ÚV KS Číny, tajemníkem Ústředního politického a právního výboru Guo Shengkunem (Kuo Šeng-kchun), který je v Maďarsku na návštěvě.

Guo Shengkun předal předsedovi maďarského parlamentu Koverovi pozdravy od předsedy politbyra ÚV KS Číny Li Zhanshu (Li Čan-šu), pak mu blahopřál k opětovnému zvolení za prezidenta parlamentu, kterým se stal v květnu letošního roku. Guo Shengyu uvedl, že Čína vysoce oceňuje dlouhodobý závazek k rozvíjení vztahů mezi Čínou a Maďarskem a aktivní podporu spolupráce v různých oblastech mezi oběma zeměmi. Prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) a premiér Li Keqiang (Li Kche-čchiang) se v posledních letech několikrát setkali s předsedou vlády Viktorem Orbánem, takže představitelé obou stran stále pokračovali v rozvoji vztahů mezi Čínou a Maďarskem v této nové době. Čína je ochotna dále prohlubovat důležité dohody a spolupráci, kterých dosáhli představitelé obou zemí, prohloubit vzájemnou politickou důvěru, podporovat pragmatickou spolupráci, rozšiřovat výměny v oblasti vymáhání práva a v dalších oblastech a obohatit tímto obsah komplexního strategického partnerství Číny a Maďarska.

Během setkání s maďarským místopředsedou vlády a ministrem vnitra Sandorem Pinterem Guo Shengkun uvedl, že pan místopředseda vlády a ministr vnitra přikládá velkou důležitost rozvíjení vztahů s Čínou, chápe a podporuje hlavní zájmy a hlavní obavy Číny a hraje pozitivní roli při rozvoji vztahů mezi Čínou a Maďarskem na vysoké úrovni. Doufá, že Čína a Maďarsko využijí příležitosti 70. výročí založení diplomatických vztahů, které se bude připomínat v příštím roce, aby nadále rozšířovaly tradiční přátelství, spolupracovaly na budování Pásma a Stezky, společně podporovaly spolupráci mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy v oblasti vymáhání práva a v dalších oblastech, tím se vytvoří lepší budoucnost pro obyvatele obou zemí.

Kover a Pinter uvedli, že tradiční přátelství mezi Maďarskem a Čínou je hluboké, další upevnění celkové úrovně bilaterálních vztahů a prohloubení bilaterální pragmatické spolupráce v různých oblastech je v souladu se zájmy obou zemí. Maďarská strana podporuje iniciativu Pásma a Stezky, je ochotna posílit spolupráci v oblastech, jako je vymahatelnost práva, a podporovat další rozvoj bilaterálních vztahů a rozvoj vztahů mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy.

red.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23174
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1140 sec,0.0564 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,248kB