Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit   
Pridal tk Středa 21 listopad 2018 - 05:54:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 60   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit, na rozdíl od těch předchozích, které Westinghouse zkoušel v minulosti ve stejném ruském reaktoru! Nejde jen o dostavbu energobloků, jde rovněž o dodávky paliva! V pátek se nebude ve sněmovně hlasovat o nedůvěře Babišovi, půjde o volbu dodavatele palivových tyčí a nových bloků pro Temelín a Dukovany!

Okolo současné vládní krize Babišovy vlády, jeho syna ve Švýcarsku a kauzy Čapí hnízdo, se začíná objevovat nový důvod a zásadní faktor, proč Andrej Babiš musí zmizet z české politické scény. Redakci Aeronetu se podařilo získat výbušné a zásadní informace, které mohou doslova otřást celým narativem, který jsme dosud slyšeli od mainstreamových médií. Podle našich informací totiž za snahou o svržení premiéra Babiše a jeho vlády je mj. americká snaha o “ukrajinizaci” českého jaderného průmyslu. Naprosto bez povšimnutí a bez zásadního zájmu českých médií a alternativy totiž ČEZ začal počátkem srpna tohoto roku testovat na 1. bloku jaderné elektrárny Temelín nové palivové tyče americké společnosti Westinghouse Nuclear, a to jen pár dní poté, co se dostala v USA z ochranného bankrotačního režimu. Informaci přinesl specializovaný server na jadernou energetiku World Nuclear News. Dosud palivo pro české jaderné elektrárny dodává TVEL, palivová divize ruského státního koncernu Rosatom.

Ihned poté, co podle amerického bankrotačního zákona a jeho článku 11 opustil Westinghouse letos 1. srpna hrozbu vlastní likvidace (firmu od zadlužené Toshiby koupila investiční kapitálová společnost Brookfield Business Partners LP), dostal od Trumpovy vlády sérii zakázek a především příslib velkých kontraktů v zemích “amerických partnerů”, na které americká státní moc může “kleknout” a pohrozit jim, pokud by nechtěli společnosti Westinghouse vyhovět. Jedním z takových partnerů je podle našich exkluzivních informací ČEZ. A důkaz, že je to opravdu vážné, to potvrzuje fakt, že pouhé 3 dny poté, co se Westinghouse vymanil z bankrotu, se objevily americké palivové tyče v Česku uvnitř ruského reaktoru 1. bloku v Temelíně! To prostě nevymyslíš! Současné dodávky spolehlivých palivových tyčí pro české jaderné elektrárny zajišťuje ruská firma TVEL, která je jediným konkurentem amerického Westinghouse Nuclear v otázce dodávky těchto tyčí.

Babiš (v tandemu se Zemanem) stojí v cestě tomu, aby Westinghouse vyhrál strategický tendr na dodávky paliva pro české jaderné elektrárny

Náš zdroj nás upozornil, že americká státní moc ve spolupráci s vybranými lidmi v okolí ČEZu usiluje politickými tlaky v Praze a v Poslanecké sněmovně o odstavení ruského dodavatele z českých jaderných elektráren a jeho nahrazení americkým koncernem Westinghouse. O co se jedná a proč jde o naprostou informační bombu? Protože ve chvíli, kdy se v tichosti v Temelíně už testují nové americké palivové tyče na 1. bloku, tak je jasné, že dodavatelem paliva pro české jaderné elektrárny má být Westinghouse.

A tím pádem celý druhý tendr na případné dostavby bloků Temelína a Dukovan postrádá faktický význam, protože pokud bude na současných blocích jaderných elektráren používáno americké palivo specificky upravené pro ruské tlakovodní reaktory VVER, tak kromě ruského Atomstrojexportu (Rosatom) a Westinghouse nemůže nikdo jiný palivo dodávat, a tudíž ani stavět nové bloky. Ty ostatní firmy, které chtějí také usilovat o tendr dostaveb bloků v Temelíně a v Dukovanech, francouzské, jihokorejské a japonské firmy, tak mají de facto v tendru jen roli fíkového listí, aby se neřeklo, že se vede boj jenom mezi ruskou a americkou firmou.

Strategický tendr na jaderné palivo se plánuje již od roku 2015 a ruský TVEL má podepsaný kontrakt do roku 2020. Testy amerických palivových tyčí nejdou urychlit. Jak nás upozornil náš zdroj, celá kauza Babiš je mnohem zamotanější, než by se mohlo zdát. Žádný z politiků v ČR se nepodepíše pod kontrakt, který by mohl vést až k jaderné havárii a tím pádem i k havárii jeho politické kariéry. Jelikož v Temelíně se nově vyvinuté americké palivové tyče od Westinghouse Nuclear testují teprve od srpna, nelze v této chvíli ukončit tendr na výstavbu dalších jaderných bloků. Z tohoto důvodu, podle tvrzení našeho zdroje, vyhlásil Andrej Babiš 30. října tohoto roku v českých médiích výrok o tom, že zatím nechce dostavovat další bloky jaderných elektráren v ČR, že je pouze pro jejich modernizaci.

ČEZ začal testovat nové americké palivové tyče teprve v srpnu a neví se, jestli se znovu nezkroutí

Tento výrok má přímou souvislost s tím, že ČEZ začal v Temelíně testovat nové americké palivové tyče a není jasné, jestli vydrží deklarovaných 18 měsíců, což je standardní doba životnosti palivové tyče. Jelikož Westinghouse Nuclear hrozil ještě na jaře bankrot, nebylo možné nové americké tyče v českých jaderných energoblocích testovat dříve, protože nešlo logicky odebírat palivo od firmy, která je v bankrotu, to by bylo politicky neprůchodné. Takže ČEZ musí palivo od Westinghouse Nuclear testovat až teď, a to bude trvat minimálně 1 rok, to je totiž nejkratší možná doba pro otestování životnosti palivových tyčí. Proto se musí tendr na dostavbu bloků odložit. Jenže Dukovany jsou úplně jiný příběh. Zatímco Temelín byl po roce 1989 novostavba a obsahuje nejnovější a nejmodernější technologie dnešní doby, Dukovany jsou čistě jadernou elektrárnou sovětského typu, do které je nainstalování jakékoliv západní komponenty možné považovat za pokus o sebevraždu.

Dukovany jsou tak v situaci, že tendr na dostavbu nemůže vyhrát žádná jiná firma než ruský Atomstrojexport, protože žádná ze západních firem by nedokázala dodat řešení kompatibilní se sovětskými technologiemi současných bloků a řídícího velína v Dukovanech. Teoreticky by to bylo možné, ale jen za cenu astronomických nákladů a úprav, které ale nikdo předtím neotestoval, takže by to bylo řešení dokonce i velmi nebezpečné. Takže, zatímco Temelín teoreticky by mohli za rok nebo rok a půl stavět Američané (pokud jejich nové tyče se opět nebudou kroutit), tak v případě Dukovan je to naprosto vyloučené. A s tím právě souvisí i dodávky paliva. Hrozí reálně situace, že v Česku budou dvě jaderné elektrárny, jednu budou dostavovat Američané a budou dodávat do ní i palivo, zatímco druhou dostaví Rusové a jen oni do ní budou dodávat své palivo. Takové řešení je ale pro USA nepřijatelné z politických důvodů. Američané tlačí na Babiše, aby Rusy odstřihl od obou elektráren v ČR a dostavby bloků a dodávky paliva do obou elektráren musí připadnout Westinghouse Nuclear.

Babiš nechce dopadnout jako Nečas, protože ví moc dobře, že Američané mohou v ČR vyhrát jaderné tendry jen kvůli politické moci USA v ČR, ne kvalitou nebo cenou své nabídky

Babiš na toto ale nemohl přistoupit, protože v této věci jde o jadernou bezpečnost České republiky a kromě toho by taková změna udělala z České republiky zemi úplně závislou na americké firmě, která může kdykoliv znovu zkrachovat, protože Westinghouse je soukromá firma s nejistou budoucností, je stále v režimu restrukturalizace a stabilizace firmy, zatímco ruský dodavatel paliv TVEL a ruský dodavatel bloků Atomstrojexport jsou státní ruské firmy, které prostě zkrachovat nemohou, a to z principu. Z hlediska strategické bezpečnosti je daleko lepším partnerem ruské konsorcium, protože nehrozí, že poté, co ČR zaplatí desítky miliard za dostavby “amerických” bloků v Temelíně a v Dukovanech, nedojde k děsivé situaci, kdy Westinghouse znovu zkrachuje a najednou se české jaderné elektrárny ocitnou bez paliva, protože to ruské od TVELu nebo od kohokoliv jiného nepůjde do amerických bloků použít. A jak ukazují informace z Ukrajiny, nové americké palivové tyče mají děsivé chyby.

Westinghouse testuje nové palivové tyče pro ruské reaktory v jaderné elektrárně v Južnoukrajinsku od roku 2015 na tamních reaktorech. Z celkem 42 palivových sad (assemblies) bylo při kontrolní odstávce 3. bloku zjištěno, že dvě sady amerických palivových tyčí mají závažnou konstrukční vadu, vytéká z nich roztavené palivo a usedá na dno reaktoru. Informaci přinesl jako první americký Forbes. Tyto údaje však podléhají přísnému utajení a kyjevská vláda za prozrazení informací o testování amerických palivových tyčí hrozí přísnými sankcemi. V červenci tohoto roku zavezl Westinghouse do 3. bloku elektrárny v Južnoukrajinsku další americké palivové tyče. Na Kyjev je vytvářený obrovský tlak ze strany americké ambasády v Kyjevě, aby se vláda Ukrajiny odstřihla od Ruska úplně od všeho. Od dodávek plynu, palivových tyčí do ruských reaktorů, ruského zboží, prostě úplně od všeho. Jenže v ČR tento přístup narazil na tvrdý odpor prezidenta Miloše Zemana a Pražského hradu.

Američané rozehráli v ČR skrze pražskou ulici pokus o svržení tandemu Zeman – Babiš. Hraje se o tendry na palivové tyče, o tendry na dostavby bloků, o ukrajinizaci české zahraniční politiky

Začalo to již ve chvíli, kdy bývalý americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro kritizoval Miloše Zemana za jeho rozhodnutí jet do Moskvy na vojenskou přehlídku na Rudém náměstí v Moskvě při oslavách Dne vítězství 9. května 2015. Miloš Zeman na to kontroval, že Schapiro už není na Hradě vítán. Miloš Zeman totiž Schapirův výrok označil za vměšování do vnitřních záležitostí hlavy suverénního státu a od té doby došlo k rozbití vztahů s USA , protože ve Washingtonu neoconům došlo, že největším nepřítelem Američanů v ČR je Miloš Zeman. A bez Miloše Zemana by dnes už Andrej Babiš nebyl premiérem. Vlastně by jím ani nemusel nikdy být. To je prostě realita. Tandemové řízení ČR na ose Zeman – Babiš tak brání tomu, aby si americké hyeny udělaly z ČR své další ukrajinské pokusné jaderné dominium. Bez ohledu na to však ČEZ potichu testuje americké palivo. Tomu prostě Hrad zabránit nedokáže.

Jenže útok na Babiše organizovaný havlistickou soldateskou v pražských ulicích je ve skutečnosti útokem na obě hlavy tandemu, nejen na Babiše, ale hlavně i na prezidenta. A že to Miloš Zeman chápe, komu o co jde, to můžete vidět na poslední reakci prezidenta, který zopakoval, že i v případě pádu vlády znovu jmenuje Andreje Babiše do tandemu, resp. do pozice premiéra. Tím totiž Zeman nechrání Babiše, ale hlavně sám sebe, protože ví, co by to pro něj znamenalo, kdyby Babiš odešel z politiky. Sledujeme tak strategický tendr na palivo do ruských reaktorů v ČR, tendr na dostavbu bloků a tandemové řízení ČR, které se Američanům nedaří rozbít. Doufejme, že to tak vydrží, protože americká ukrajinizace a polandizace české zahraniční politiky by vedla do pekel a dokonce k jadernému ohrožení bezpečnosti českých jaderných provozů.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/proc-chteji-odstranit-babise-cez-jiz-zacal-v-temeline-testovat-nove-palivove-tyce-westinghouse-nuclear-a-doufa-ze-se-nebudou-kroutit-na-rozdil-od-tech-predchozich-ktere-westinghouse-zkousel/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23194
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Zpětné odkazy
gamefly free trial
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: gamefly free trial

how to get help in windows 10
Komentáře - Info kuryr
From: how to get help in windows 10

gamefly free trial
Komentáře - Info kuryr
From: gamefly free trial

gamefly free trial
Komentáře - Info kuryr
From: gamefly free trial

gamefly free trial
Komentáře - Info kuryr
From: gamefly free trial

gamefly free trial
Komentáře - Info kuryr
From: gamefly free trial

best playstation 4 games
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: best ps4 game

gamefly free trial 2019 coupon
Komentáře - Info kuryr
From: gamefly free trial 2019 coupon

tinyurl.com
Komentáře - Info kuryr
From: Playstation 4 best games ever made 2019

quest bars cheap
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: quest bars cheap

quest bars cheap
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: quest bars cheap

how to get help in windows 10
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: how to get help in windows 10

tinyurl.com
Komentáře - Info kuryr
From: Plenty of fish dating site

plenty of fish dating site
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: plenty of fish dating site

natalielise
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: Natalielise

plenty of fish
Komentáře - Info kuryr
From: dating site

dating site
Komentáře - Info kuryr
From: pof

plenty of fish dating site
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: plenty of fish dating site

plenty of fish dating site
Komentáře - Info kuryr
From: plenty of fish dating site

descargar facebook
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: descargar facebook

descargar facebook
Komentáře - Info kuryr
From: descargar facebook

quest bars cheap
Komentáře - Info kuryr
From: quest bars cheap

quest bars cheap
Komentáře - Info kuryr
From: quest bars cheap

minecraft games
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: minecraft games

minecraft games
Komentáře - Info kuryr
From: minecraft games

minecraft games
Komentáře - Info kuryr
From: minecraft games

quest bars cheap
Komentáře - Info kuryr
From: quest bars cheap

quest bars cheap
Komentáře - Info kuryr
From: quest bars cheap

quest bars cheap
Komentáře - Info kuryr
From: quest bars cheap

minecraft games
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: minecraft games

quest bars cheap
Komentáře - Info kuryr
From: quest bars cheap

quest bars cheap http://enterfuntech.tumblr.com
Komentáře - Info kuryr
From: Http://enterfuntech.tumblr.com quest bars cheap

quest bars cheap
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: quest bars cheap

virgin coconut oil benefits
Komentáře - Info kuryr
From: coconut oil benefits

quest bar
Komentáře - Info kuryr
From: quest bars

coconut oil
Komentáře - Info kuryr
From: coconut oil

plenty of fish dating site
Komentáře - Info kuryr
From: plenty of fish dating site

plenty of fish dating site
Komentáře - Info kuryr
From: plenty of fish dating site

coconut oil or
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: coconut oil or

are coconut oil
Komentáře - Info kuryr
From: are coconut oil

plenty of fish dating site
Komentáře - Info kuryr
From: plenty of fish dating site

tinyurl.com
Komentáře - Info kuryr
From: tinyurl.com

http://tinyurl.com/t4qw5f7
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: http://tinyurl.com/t4qw5f7

ps4 games
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: ps4 games

ps4 games
Komentáře - Info kuryr
From: ps4 games

quest bars cheap
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: quest bars cheap

quest bars cheap
Komentáře - Info kuryr
From: quest bars cheap

ps4 games
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: ps4 games

coconut oil
Komentáře - Info kuryr
From: coconut oil

coconut oil
Komentáře - Info kuryr
From: coconut oil

coconut oil
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: coconut oil

match.com free trial
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: match.com free trial

plenty of fish vs match.com free trial
Komentáře - Info kuryr
From: plenty of fish vs match.com free trial

sling tv
Komentáře - Info kuryr
From: sling tv

sling tv
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: sling tv

http://tinyurl.com/sling-tv-90590
Komentáře - Info kuryr
From: http://tinyurl.com/sling-tv-90590

sling tv
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: sling tv

sling tv
Komentáře - Info kuryr
From: sling tv

sling tv
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: sling tv

sling tv
Novinky / Komentáře / Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit - Info kuryr
From: sling tv

Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1826 sec,0.1041 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,456kB