Kerčský incident: Porošenko vyhlásil na Ukrajině stanné právo poté, co ruská loď taranovala v Kerčské úžině ukrajinský vojenský remorkér pro vlečení minových sítí!   
Pridal tk Úterý 27 listopad 2018 - 06:19:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Kerčský incident: Porošenko vyhlásil na Ukrajině stanné právo poté, co ruská loď taranovala v Kerčské úžině ukrajinský vojenský remorkér pro vlečení minových sítí! Rusko v reakci zahájilo blokádu Kerčské úžiny! Událost připomíná Tonkinský incident, který byl záminkou pro válku ve Vietnamu! Ukrajinská armáda dostala rozkaz přesunout se k hranicím s Krymem, Američané na základně Ramstein v Německu mají letecký poplach!

Ukrajinský prezident Petro Porošenko před několika hodinami vyhlásil na celé Ukrajině stanné právo a přestože se čeká na potvrzení tohoto rozkazu parlamentem v Kyjevě, celá ukrajinská armáda byla uvedena do stavu nejvyšší pohotovosti a na silnicích z Kyjeva jsou hlášeny dlouhé kolony vojenské techniky, které míří na jih. Podle informací již byl zahájen přesun části ukrajinské armády k hranicím Krymu, velká aktivita je však hlášena na východě Ukrajiny. Incident, který se odehrál v neděli ráno v Kerčské úžině byl zřejmě předehrou a záminkou pro Kyjev, aby ospravedlnil vojenskou operaci ukrajinské armády, jejíž cíl je stále nejasný. Může jít o celonárodní ofenzívu proti povstalcům na východní Ukrajině, ale stejně tak může jít o provokaci a pokus zatáhnout Rusko do války. Vyhlášení stanného práva nad celou Ukrajinou, pokud ho dnes večer potvrdí parlament, dá prezidentovi a armádě do rukou veškerou moc. Rusko v reakci na incident a vývoj situace v Kyjevě zahájilo blokádu úžiny a zatarasilo průjezd mezi dvěma mostními pilíři pomocí vyřazeného ropného tankeru. Nad prostorem krouží ruské stíhačky a bitevníky.

Stanné právo by mělo platit 2 měsíce od 26. 11. 2018 až do 26. ledna 2019. Veškerá moc se ocitne v rukách armády a jejího vrchního velitele, kterým je právě prezident Petro Porošenko. Nejprve si musíme říct, k čemu došlo. V neděli ráno ve 4 hodiny vpluly dvě ukrajinské fregaty a jeden minový remorkér do ruských výsostných vod v Kerčské úžině. Provoz v úžině řídí kapitán ruského přístavu v Kerči a jednotlivé lodě v úžině musí dodržovat předpisy stejně, jako v jakémkoliv jiném průplavu. Ukrajinské vojenské lodě nesdělily vedení pobřežní stráže, že se tyto 3 lodě chystají vplout do úžiny. Na výzvy k zastavení lodě ukrajinského námořnictva nereagovaly a pokračovaly v plavbě. Na rozkaz velitele pobřežní stráže byly povolány ruské hlídkové lodě, které donutily vojenské ukrajinské lodě přerušit plavbu. Zatímco fregaty nakonec zastavily, remorkér pokračoval v plavbě a musel být nakonec taranován ruskou lodí pobřežní stráže. Evidentně šlo o ukrajinskou provokaci, protože tyto lodě tudy proplouvaly mnohokrát a nikdy nebyl problém, pokaždé se hlásily dopředu. Tentokrát ne.
Most na Krym slouží jako mořská brána do Kerčské úžiny, proplout lze pouze mezi vybranými pilíři mostu. Rusko zahájilo blokádu, v Ramsteinu v Německu je vyhlášena pohotovost americké armády

Rusko a Ukrajina mají z roku 2003 smlouvu o tom, že námořní provoz v úžině řídí kapitán Kerčského přístavu na Krymu a provoz je založen na jednoduchém pravidle, že loď musí dopředu oznámit trasu, odkud pluje a kam. Kerčský průplav má velmi silné proudy, které se během roku mění a hrozí srážky lodí, především ale poté, co Rusko postavilo přes úžinu most, který spojuje Krym s kontinentálním Ruskem. Mezi jednotlivými mostními pilíři vznikl nový systém provozu a každá loď musí nově hlásit i svůj výtlak a výšku lodi od hladiny. Rusové nově chtějí i vědět, jestli lodě nevezou výbušniny a munici, která by mohla být použita k sabotáži a vyhození mostu do povětří za použití lodě, který by explodovala pod mostem. Ukrajinská armáda toto všechno ví a dosud nebyl problém, ukrajinské vojenské lodě bez problému úžinou proplouvaly. Proč tentokrát vnikly 3 lodě načerno do úžiny, to netuší ani ruská FSB.

Dnes odpoledne byl na americké základně Ramstein v Německu vyhlášen poplach. Na základně se rozezněly sirény, svědci hlásí seskupování amerických stíhaček F-16 a F-18, na ranveji přistávají velká nákladní letadla C-5 Galaxy. Podobné aktivity naposledy probíhaly v roce 1999 na jaře před zahájením náletů na Jugoslávii. Vyhlášení stanného práva na Ukrajině tak zdaleka nemusí být jenom lokálním divadlem a snahou o upevnění moci Kyjeva, ale může jít o provokaci západních partnerů, protože v Kyjevě se bez nich ani listí ze stromů nepohne. Máme listopad, revoluční měsíc převratů, které otřásaly dějinami. Velká říjnová socialistická revoluce byla ve skutečnosti v listopadu, stejně tak i ta Sametová revoluce v roce 1989 také připadla na listopad. Jedna velká válka v listopadu skončila, jiná velká válka může v listopadu začít. Otázkou nyní je, jestli Porošenko zinscenoval tuto provokaci sám s cílem převzít v Kyjevě moc od parlamentu, anebo je to akce, kterou nachystali západní partneři. V takovém případě by to bylo velmi zlé.

Ukrajina nemá peníze na zimu a na plyn, je proto třeba vyprovokovat Rusko k uzavření kohoutů, aby vina za mrazy v bytech neležela na vládě v Kyjevě?

Následující hodiny ukáží, jakým směrem se bude situace ubírat. Porošenko prohlásil, že vyhlášení stanného práva nebude mít za následek okamžitou mobilizaci armády, ale těmto výrokům nelze příliš věřit, protože akce v Kerčské úžině byla nachystána jako zjevná provokace, cílem bylo vyvolat zásah ruské pobřežní stráže, která provede útok a taranování ukrajinských lodí. To se povedlo, záběry taranovaného remorkéru oběhly světová média. Neziskovky na západě hned začaly křičet o ruské agresi a situace eskaluje. Rusko zadrželo všechna 3 ukrajinská plavidla a Kyjev požaduje jejich navrácení. Situace začíná nepříjemně připomínat Tonkinský incident, který vedl k vypuknutí války USA s Vietnamem, resp. s jeho severní částí. Všechno, co teď slyšíme ze západních médií, jsou dezinformace o tom, že ruské lodě napadly ty ukrajinské. Narativ se už začíná přesouvat do roviny výhrůžek a vyhlášení stanného práva nad celou Ukrajinou je zkrátka bubnování do války.

Nechce se mi věřit, že by tuto akci vymyslel Porošenko, čokoládový baron, úplně sám a nikdo mu nepomáhal. Celé je to načasované tak, aby incident proběhl před nadcházející zimou a Rusko uzavřelo Ukrajině veškerý plyn. Tento krok by dovedl Ukrajinu do situace, že Rusko by bylo obviňováno i v očích obyčejných Ukrajinců, že musí trpět zimou, čímž se elegantně odkloní pravda a fakt, že Kyjev nemá peníze na zaplacení plynu na tuto nadcházející zimu. Takže se vyvolá konflikt, Rusko uzavře kohouty a Kyjev řekne, že není plyn kvůli Rusku a konfliktu v Kerči, nikoliv kvůli tomu, že státní pokladna v Kyjevě je prázdná a rozkradená. Veškerou vinu za nedostatek plynu a za zimu tak ponese Rusko jako agresor a viník situace, který zaútočil v Kerčské úžině na 3 “bezbranné” ukrajinské vojenské lodě. To by byla ještě přijatelná varianta.

Konečné řešení východoukrajinské otázky Porošenkovou cestou za asistence západních partnerů?

Jenže stejně tak může jít o naplánovanou provokaci s cílem mobilizace ukrajinských vojsk, které budou chtít ukončit jednou provždy konflikt na východní Ukrajině a budou očekávat, že Vladimir Putin nezasáhne, protože po odstranění plukovníka Igora Strelkova a nedávno i plk. Alexandera Zacharčenka už nemá prakticky nikdo taktické a strategické schopnosti na východní Ukrajině, aby mohl vést frontové boje proti ukrajinské armádě. Strelkov i Zacharčenko jsou pryč a ani Moskva se nedívá na východní Ukrajina nijak s velkou radostí, Doněck a Luhansk se stávají pro Moskvu železnou koulí na noze ruské diplomacie. Kreml nemůže otevřeně vrátit východní Ukrajinu Kyjevu, to by stálo Vladimira Putina veškeré zbytky popularity, které už tak jsou nalomené po brutální důchodové reformě. Pokud by ovšem Kyjev východní Ukrajinu dobyl zpátky, Moskva by se tím elegantně zbavila zodpovědnosti a navíc, Ukrajina by byla v Rusku vykreslena jako země fašistů, kteří utopili v krvi povstání na východní Ukrajině.

Krym je uzavřená kapitola, ale východ Ukrajiny představuje dosud palčivý problém, který nemá řešení a na poli diplomacie se řešení nenajde, protože o něj není zájem v Kyjevě, ani v Doněcku, ani v Luhansku. Samostatnost obou republik je neakceptovatelná pro Kyjev a návrat pod Kyjev je neakceptovatelný pro povstalce. Kompromis v podobě vzniku Ukrajiny jako federace je zase nepřijatelný pro současnou vládu v Kyjevě, protože přesunutí vlád a pravomocí do regionů v rámci federace by bylo předstupněm pro rozpad Ukrajiny. A to vědí všichni. Situace na východní Ukrajině tak nemá diplomatické řešení.

Schůzka Trump – Putin na summitu G20 v Buenos Aires je v ohrožení

Pozorovatelé v Rusku rovněž upozorňují, že za touto provokací může být i snaha amerických neoconů zabránit vrcholné schůze Vladimira Putina s Donaldem Trumpem na summitu G20 v argentinském Buenos Aires. Summit začíná 30. listopadu, a je zde reálná hrozba, že Kerčský incident a stanné právo, které bylo právě vyhlášeno na Ukrajině, povede ze strany americké administrativy ke zrušení schůzky Trumpa s Putinem. Nebylo by to poprvé, kdy se neoconi snaží tuto schůzku dvou zástupců domu Chabad Lubavitch překazit. Trump se měl sejít s Putinem už v Paříži při oslavách 100. výročí konce I. sv. války, ale z neznámých důvodů americký prezident soukromou schůzku na poslední chvíli s hlavou Ruské federace zrušil, údajně prý kvůli tomu, aby současné bilaterální problémy nebyly zatahovány do významného dne 100. výročí konce války.

Jenže nově se ukazuje, že americký plán na vypovězení smlouvy INF na zákaz výroby raket středního doletu hraje v americké zahraniční politice klíčovou roli a neoconi nechtějí připustit, aby Vladimir Putin přemluvil Donalda Trumpa, aby od tohoto šíleného nápadu upustil. Pokud bude Rusko vykresleno znovu jako agresor a Ukrajina bude křičet, že jejich lodě byly napadeny a zabaveny Ruskem, potom bude Trump postaven před hotovou věc. Nebude moci smlouvu INF ponechat v platnosti, protože by to neobhájil před jestřáby ve Washingtonu, kteří mu budou předhazovat, že Rusko právě zaútočilo na ukrajinské lodě.

Východní Ukrajina možná počítá poslední hodiny své nezávislosti

Západ cítí, že je nejlepší čas na útok na východní Ukrajinu. Po “odchodu” silných stratégů Strelkova a Zacharčenka nemá východní Ukrajina to, o čem se pořád mluví, že není. Nejsou kádry! Mimochodem, k čemu myslíte, že proudí na Ukrajinu nočními vlaky a transporty ty stovky amerických tanků, obrněnců a jiné techniky poslední skoro celé dva roky? Proč tam proudí více a více amerických a britských vojáků v rolích poradců a velitelů výcviku? Chystají se na mohutnou ofenzívu. Kerčský incident tak může být signálem pro mnohem větší operaci.

Aktualizace 21:08

Ukrajinský parlament právě schválil Porošenkův prezidentský dekret o vyhlášení stanného práva na celé Ukrajině, avšak omezil ho na dobu 30 dnů, na rozdíl od původního návrhu na 2 měsíce.-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/kercsky-incident-porosenko-vyhlasil-na-ukrajine-stanne-pravo-pote-co-ruska-lod-taranovala-v-kercske-uzine-ukrajinsky-vojensky-remorker-pro-vleceni-minovych-siti-rusko-v-reakci-zahajilo-blokadu/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23261
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1177 sec,0.0404 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,333kB