Nejvyšší vedoucí představitelé Číny a Spojených států zabrzdili obchodní a hospodářské tření mezi oběma zeměmi   
Pridal tk Pondělí 03 prosinec 2018 - 00:47:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Čínsko-americké obchodní a hospodářské tření, které trvá už přes 8 měsíců, má na konci letošního roku konečně důležitou šanci na obrat.

1. prosince se čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) setkal při účasti na summitu G20 v Argentině se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem. Bylo to první setkání nejvyšších představitelů obou zemí od zahájení čínsko-amerického obchodního a hospodářského tření v březnu letošního roku. Obě strany jednaly o čínsko-americké hospodářské a obchodní otázce a dosáhly konsenzu, rozhodly o zastavení zvyšování celních sazeb a dalších opatření omezujících obchod a o okamžitém řešení otázek vzájemného zájmu. Hlavy obou zemí požádaly své obchodní skupiny, aby urychlily jednání, dosáhly dohody, zrušily zvýšení celních sazeb z letošního roku a posunuly bilaterální obchodní vztahy na dráhu normálního rozvoje.

„Vzájemné spojení znamená společný rozvoj a vzájemné uzavření znamená ústup". Současné hospodářství je vysoce globalizované, zastavení eskalace obchodní války a obchodní války mezi Čínou a Spojenými státy významně prospěje světovým podnikům i lidem. Prvního Čínského mezinárodního dovozního veletrhu, který se nedávno konal v Šanghaji, se zúčastnilo zhruba 180 společností ze Spojených států, což představovalo pouze jednu třetinu počtu japonských společností. Hlavní důvod byl, že čínsko-americké obchodní tření ovlivnilo vývoz z USA do Číny.

Podle konsenzu, kterého na tomto setkání dosáhly hlavy Číny a Spojených států, zvýší čínská strana podle své potřeby dovoz produktů ze Spojených států v oblasti zemědělství, energetických zdrojů, zpracování a služeb, aby lépe uspokojila stále rostoucí potřebu čínských lidí po krásném životě. Pokud jde o velký potenciál čínského dovozního trhu, záleží na Spojených státech, na jejich postoji a schopnostech, kolik z něj dokážou ukrojit. Čínský trh požaduje věrnost a spravedlivou hospodářskou soutěž, hospodářské hrozby a extrémní nátlak nepřinesou žádné výsledky. Čína kromě toho zvýší svůj dovoz nejen ze Spojených států, ale také z celého světa. Produkty a služby ze Spojených států musejí získat uznání čínských spotřebitelů. Na základě tohoto konsenzu budou Spojené státy aktivně řešit obchodní otázky čínského zájmu, např. obnoví dovoz vařeného drůbežího masa z Číny apod.

„Ať svítí slunce nebo prší, spolupráce a vzájemné výhody jsou jediná správná volba," řekl čínský prezident Xi Jinping na summitu G20 v Argentině. To je také očekávaný postoj Číny a Spojených států při řešení obchodního a hospodářského tření.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23320
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0929 sec,0.0396 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,191kB