MZV USA informovalo o osudu druhého balíčku sankcí proti Rusku   
Pridal tk Pondělí 03 prosinec 2018 - 00:54:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Spojené státy i nadále uvažují o druhém balíčku protiruských sankcí, a to v souvislosti s otravou britského agenta a bývalého příslušníka GRU Sergeje Skripala a jeho dcery Julie. V neděli 2. prosince to oznámila mluvčí ministerstva zahraničí, Heather Nauertová.

„Nepospícháme s rozhodnutím o sankcích, ale hodláme dodržovat zákony (jde o americký zákon z roku 1991 o kontrole chemických a biologických zbraní a o zákazu jejich použití)," poznamenala mluvčí.

Robert Palladino, šéf tiskové služby MZV USA, na začátku listopadu prohlásil, že Washington před tím, než sankce proti Rusku zavede, důkladně prozkoumá veškeré eventuální následky pro národní bezpečnost země.

„Tento proces vyžaduje čas a my chceme, aby byly sankce zavedeny správně. Musíme pozorně prozkoumat dopad těchto sankcí na národní bezpečnost USA," řekla Nauertová závěrem.

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí dne 6. listopadu oznámila, že Bílý dům hodlá jednat v souladu s ustanoveními zákona o nešíření chemických a biologických zbraní CBW, který vyžaduje zavedení dodatečných sankcí. Tentýž den Ed Royce, předseda zahraničního výboru Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu, obvinil Rusko z toho, že nedodrželo zákon o nepoužití chemických zbraní.

Washington schválil koncem srpna první balíček nových protiruských sankcí kvůli případu Skripalových. Bylo oznámeno, že v listopadu by mohl vstoupit v platnost druhý balíček opatření, který by znamenal snížení úrovně diplomatických vztahů a téměř úplný kolaps obchodu. Zatím k tomu ale nedošlo.

Rusko bylo vyzváno, aby poskytlo světovému společenství oficiální ujištění o tom, že nemá v plánu použít chemické zbraně. Zároveň bylo požádáno, aby poskytlo mezinárodním odborníkům přístup ke svým chemickým objektům.

Dne 4. března byl v britském městě Salisbury otráven Sergej Skripal a jeho dcera Julia. Vyšetřování zjistilo, že byli vystaveni působení nervově paralytické látky třídy Novičok. Londýn obvinil z útoku Moskvu. Rusko popírá všechna obvinění a poukazuje na absenci důkazů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kh9r

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23322
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1481 sec,0.0940 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,186kB