Žádná země nebude vyvážet ropu z Perského zálivu, bude-li zakázán prodej z Íránu   
Pridal tk Středa 05 prosinec 2018 - 04:41:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Administrativa prezidenta Donalda Trumpa opakovaně zdůraznila, že Washington se snaží snížit vývozy ropy z Íránu na nulu, aby byl omezen jaderný program a regionální vliv Teheránu.

Spojené státy by ale měly vědět, že pokud by Írán nemohl vyvážet ropu, pak to nebude moci dělat žádná země Perského zálivu, řekl iránský prezident Hasan Rúhání v úterý ve svém proslovu, který byl vysílán živě státní televizí.

Představitelé Íránu dříve vyhrožovali tím, že provedou protiopatření proti sankcím USA na vývoz ropy tím, že uzavřou Hormuzský průliv, tedy strategickou vodní cestu spojující producenty surové ropy na Středním východě s klíčovými světovými trhy.

Nedávno americký ministr zahraničí Mike Pompeo znovu potvrdil odhodlání Washingtonu čelit íránským „hrozbám" tím, že budou vyvíjet maximální tlak na zemi.

5. listopadu Washington uvalil nová jednostranná omezení na íránský energetický, námořní a finanční průmysl s již zmíněným cílem snížit jejich vývoz ropy na nulu.

Po zavedení nového balíčku sankcí se Rúhání zavázal, že bude pokračovat v prodeji ropy navzdory „nezákonným a nespravedlivým" omezením.

„Faktem je, že Íránská islámská republika může prodávat svoji ropu a bude prodávat svoji ropu… dokonce i kdyby tyto země [kupující] nenabídly výjimky. Prodáváme naši ropu se ctí… Tyto sankce porušujeme čestně, protože jsou kruté a jdou proti mezinárodnímu právu," citovala Press TV.

Administrace Trumpa se rozhodla udělit dočasnou výjimku osmi zemím, kterým umožní pokračovat v dovozu iránské ropy, pokud sníží své nákupy.

Sankce byly zavedeny poté, co se prezident Trump rozhodl odstoupit od jaderné dohody s Íránem z roku 2015. První kolo sankcí vstoupilo v platnost v srpnu.

Další účastníci dohody, Rusko, Čína, Francie, Německo a Spojené království, však opětovně potvrdili svůj závazek k dohodě a snaží se obejít americká omezení.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kj6f

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23341
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1059 sec,0.0424 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,320kB