Babišův syndrom   
Pridal tk Sobota 08 prosinec 2018 - 05:18:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Jistě všichni znáte termín "Stockholmský syndrom". Stručně řešeno jde o to, že oběť se zamiluje do svého trýznitele či únosce.

Něco podobného mě napadlo, když byly zveřejněny nedávné průzkumy volebních preferencí, ve kterých ANO Andreje Babiše opět posílilo.

Zdá se, že čím více kauz na Babiše zveřejní novináři či neziskovkáři, tím větší má jeho hnutí preference a on důvěru voličů ČR. Jen jedna Babišova kauza by do té doby politicky "zlomila vaz" každému jinému politikovi, ale Babišovi voliči naopak přibývají.

Dle posledních průzkumů, Babišovo ANO i přes nové a nové kauzy, které na něj, jako králíky z klobouku, vytahují někteří novináři (např.: Šafr, Slonková, Kubík), popřípadě neziskovkáři (např. Ondráček z TI), jeho popularita a preference jeho hnutí rostou.

Proto možná politologové již brzy zavedou nový termín, např. Babišův syndrom", kterým by do budoucna označovali jev, kdy popularita politika roste přímo úměrně s růstem poštu jeho kauz.

Tak mě v kontextu výše popsaného napadá, že jestli budou v publikování nových Babišových kauz novináři a neziskovkáři dále pokračovat, pomohou Babišovu ANU již v příštích volbách získat možná i ústavní většinu, čímž by mu paradoxně tito novináři a neziskovkáři umožnili vytvoření jednobarevné vlády, a popřípadě i změnu ústavy.

Babiš by si tak měl tyto novináře a neziskovkáře hýčkat více než internetového mága Máru (Marka Prchala). A jestli už Babiš vyčerpal všechny kauzy, Mára by již iniciativně mohl začít "pracovat" na dalších, popřípadě i virtuálních kauzách.

Osobně by mě například zajímalo, kolik procent či voličských hlasů by Babišovi přihrál třeba "únos" Moniky, já nevím, třeba do Severní Koreje. Slonková s Kubíkem by z toho zcela jistě udělali napínavý pořad nejlépe na pokračování.

A kdyby to k ústavní většině nestačilo, mohl by si Andrej Babiš starší taky pořídit nějakou tu fotku s přítelkyní z Ruska nebo nejlépe přímo z Krymu, například ve vlnách Ruskem okupovaného Azovského moře. Mára ve spolupráci s "panem Fotošopem" by si už jistě nějako poradili.

Obávám se jen jednoho.

Když si zmínění novináři a neziskovkáři uvědomí svoji moc a pochopí logiku fungování "Babišova syndromu", vrhnou se za účelem politické resuscitace třeba na kauzy Mirka Kalouska, nebo nedejbože Saši Vondry či Ivana Langra...

Miroslav Suja

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23382
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1241 sec,0.0589 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,280kB