ČT24 opět fejkuje   
Pridal tk Čtvrtek 03 leden 2019 - 19:55:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Prezentuje se jako nejdůvěryhodnější informační kanál v ČR. Není to pravda. ČT24 lže. Celkem fest a poměrně kontinuálně.

Na webu sleduji ČT24 – tvrdí o sobě, že je nejdůvěryhodnější zpravodajský web v ČR. Redaktorka Zuzana Tvarůžková pozvala ke komentáři o aktuální situaci na Ukrajině Lenku Víchovou, prý ukrajinistku. *)

O nedávné ukrajinské provokaci u Kerčského průlivu se od ukrajinistky L. Víchové dovídáme, že prý šlo o útok Rusů na území Ukrajiny. Opravdu seriózní hodnocení. Připomeňme kauzu stručně: NATO a USA mají zájem na zvyšování vojenské přítomnosti Ukrajiny, tím i své, v Azovském moři. Obsazení Republiky Krym po převratu na Ukrajině v r. 2013 jim nevyšlo, vojenské základy NATO tam nevznikly. Současný prezident Ukrajiny P. Porošenko touží po válce proti Rusku. Aby se udržel u moci − prezidentské volby mají být v březnu t. r. a on, podle aktuálních sociologických výzkumů, nemůže být zvolen. Zpět k provokaci: Státní hranice Ruska překročily lodě ukrajinského vojenského námořnictva „Berdjansk“, „Nikopol“ a „Yana Kapu“. Plavidla vstoupila do uzavřené ruské vodní plochy a několik hodin prováděla nebezpečné manévry, plavidla nereagovala na výzvy ruských pohraničních hlídek. Rusko použilo zbraně. Všechny lodě byly zadrženy asi 20 kilometrů od ruského pobřeží a 50 kilometrů jihozápadně od obvyklého průchodu lodí Kerčskou úžinou pod Krymským mostem. Ukrajina úmyslně vyprovokovala incident mezi ruskými a ukrajinskými loděmi u Kerčského průlivu. Na ukrajinských vojenských lodích provokaci řídili příslušníci ukrajinské tajné služby SBU. Ukrajinská válečná plavidla při své akci v Azovském moři porušila články 19 a 21 konvence OSN o mořském právu. Překročila totiž ruskou námořní hranici a vstoupila tak do uzavřené oblasti ruských teritoriálních vod. Poslední informace ukazují na to, že v této řízené provokaci, která musela být uskutečněna se souhlasem výzvědných služeb USA, měly být posádky ukrajinských plavidel – v případě bojového střetu − i fyzicky obětovány. I zadržení příslušníci ukrajinské tajné služby SBU, kteří provokaci proti Rusku přímo na lodích řídili, přiznali, že šlo o vojenskou provokaci organizovanou z Kyjeva. **)

L. Víchová je známa: Byla signatářkou dopisu plného lží, který autoři v lednu 2015 poslali prezidentovi Miloši Zemanovi. ***) Dopis, zaplněný nadřazenou arogancí pisatelů (pisatelé nabídli prezidentovi své tzv. odborné konzultace), obsahoval jen shluk lží: označení banderovci je prý pouze produktem komunistické propagandy, Stepan Bandera nebyl masovým vrahem, nebyl ideovým tvůrcem ukrajinského fašismu, nebyl organizátorem zločinné mašinérie, která masové vraždy prováděla atd.

Rozhovor moderátorky s L. Víchovou ve veřejnoprávním sdělovacím prostředku je propagandistickým bahnem, zakrývajícím skutečnost; ČT je tak hlásnou troubou páté kolony ukrofašismu. Ukrajina ani fašismus nejsou tak daleko; jsou za humny. Jsou zde a nyní. Jsou i u nás.

Vladimír Pelc

*) Viz https://ct24.ceskatelevize.cz/#live (3. 1. 2019, cca 13.07 až 13.11 hod.)
**) Viz http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/ukrajinska-provokace-u-kercskeho-prulivu
***) Viz http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/dopis-plny-lzi

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23593
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0987 sec,0.0424 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,223kB