Londýn byl usvědčen ze lži o záchraně lidí v rozvojových zemích   
Pridal tk Úterý 08 leden 2019 - 04:33:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Vláda Velké Británie lhala o tom, že poskytnutá pomoc umožnila desítkám milionů lidí v rozvojových zemích dostat se z bídy, píše list The Times.

Vláda bývalého britského premiéra Davida Camerona zvyšovala statistická data, aby vytvořila dojem poskytnutí pomoci milionům lidí v rozvojových státech, aby se dostali z bídy, píše The Times. Zejména tvrdili, že se podařilo zachránit životy více než 100 tisíců žen, ale ve skutečnosti jim pouze poskytli antikoncepci. Vláda tím chtěla naznačit, že nezemřely při porodu.

Tato zveličená data zveřejnila kdysi ministryně mezinárodního rozvoje Velké Británie Justine Greeningová, když bývalý premiér David Cameron vyzval parlament, aby zákonodárně utvrdil vyčlenění 0,7 % britského rozpočtu na zahraniční pomoc.

Později se na ministerstvu mezinárodního rozvoje přece jen přiznali, že zveřejněná data neodpovídala počtu lidí, kterým se podařilo změnit svoji finanční situaci k lepšímu. Ve skutečnosti spočítali lidi, kteří měli přístup k „finančním službám, jako úspory, úvěry a mobilní banka," což, jak věřila vláda, jim umožní „lépe zvládnout situaci a udělat malé investice, aby zvýšili své příjmy".

„Zveličená data měla za cíl přesvědčit parlament, že tyto 0,7 % pomáhají chudým lidem tak, jak to ve skutečnosti nebylo. Je to zneužívání statistických údajů," cituje The Times člena parlamentu za Labouristickou stranu lorda Lipseyho.

Samotný Cameron označil přitom utvrzení ročního vyčlenění 14 miliard liber na poskytnutí pomoci v zahraničí za svůj hlavní úspěch, a jeho vláda tvrdila, že pomáhá zachraňovat životy a bojovat s chudobou.

Ministerstvo například ujišťovalo, že pomohlo 24 zemím „zajistit větší průhlednost spravování státních financí". The Times ale zjistily, že později bylo 23 z těchto zemí označeno za zkorumpované, a 10 dosáhlo protikladného účinku, než bylo prohlášeno.

Cameronova vláda také tvrdila, že se jí podařilo zachránit asi 103 tisíc životů matek v rozvojových zemích. Speciální komise však zjistila, že většině „zachráněných" žen byla prostě vydána antikoncepce, díky které, jak soudila vláda, nezemřely při porodu.

Navíc tvrdili, že díky vyčleněným prostředkům mělo víc než 47 milionů lidí čistou pitnou vodu. Ministerstvo mezinárodního rozvoje ale neupřesnilo, kolik lidí má tuto vodu doposud.

Zdroj: The Times

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23631
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3482 sec,0.0462 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,347kB