Imigrace ano? Uprchlictví ne? Žena ze Saúdské Arábie utíkala před rodinou, v Thajsku ji nepřijali   
Pridal tk Úterý 08 leden 2019 - 04:42:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
BANGKOK | Osmnáctileté ženě ze Saúdské Arábie žádající o azyl v Thajsku zamítli v neděli vstup do země a zadrželi ji na letišti v Bangkoku, informovala agentura AFP. Prchala před rodinou, jelikož v zemi se porušují lidská práva, kdy žena je saúdskoarabskou společnosti na nižším žebříčku hodnot, než domácí zvířata nebo nábytek. Její uprchlická práva byla pošlapána a Evropu tyranizují tisíce migrující svoloče.

Rahaf Muhammad Mutlaka Alkunun pro AFP řekla, že ji na letišti Suvarnabhumi v Bangkoku zastavili zástupci saúdskoarabských a kuvajstkých úřadů a násilím jí odebrali cestovní doklady – což potvrdila i mezinárodní lidskoprávní organizace Human Rights Watch (HRW).

Žena byla podle svých slov obětí fyzického a psychického násilí v rodině. „Moje rodina je velmi přísná a zamkla mě v pokoji na šest měsíců jen za ostříhání vlasů,“ řekla a dodala, že je vystrašená a ztrácí naději. Úřadem ji nahlásil její mužský poručník, protože cestovala bez jeho povolení.

„Neměla u sebe žádné další dokumenty, například zpáteční letenku a ani peníze,“ řekl šéf thajského imigračního úřadu Suračate Hakparn. Žena podle něj utekla od rodiny, aby se vyhnula svatbě, a má strach z návratu do Saúdské Arábie.“ V současnosti je v péči thajských úřadů, které už kontaktovali velvyslanectví Saúdské Arábie,“ dodal Hakparn.

Uprchlice tvrdila, že je na cestě za získáním azylu v Austrálii, kde údajně má potřebné víza, a zaměstnanci ze saúdskoarabské a kuvajtské ambasády ji zastavili po vystoupení z letadla v Bangkoku. A doklady jí ukradli.

Zástupce ředitele HRW pro oblast Asie Phil Robertson konání thajských úřadů kritizoval. „Jaká země dovolí diplomatům pohybovat se v uzavřené oblasti letiště a vzít pas pasažérovi?“ zeptal se řečnicky a dodal, že v Saúdské Arábii je týrání žen v rámci rodiny beztrestné.

Pro saúdskoarabské ženy stále platí přísná omezení a na cestování do zahraničí potřebují souhlas mužského poručníka, nejčastěji otce nebo manžela, což je porušování lidských práv a každá, žena která ze země uprchne má právo na statut uprchlice. Thajské úřady tak pošlapaly chartu lidských práv OSN. U Kataru a satanské Saúdské Arábie je to denním chlebem.

Zdroj: http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=214013
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23633
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0845 sec,0.0375 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,098kB