Lukašenko vyzval k ukončení „nedorozumění“ na Donbasu   
Pridal tk Úterý 15 leden 2019 - 03:45:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko projednal s ukrajinským politikem, zástupcem Kyjeva v humanitární skupině pro Donbas, Viktorem Medvedčukem situaci na Ukrajině a vyslovil se pro co nejrychlejší urovnání konfliktu na východě země.

„Toto nedorozumění, jinak se to nazvat nedá, je třeba ukončit… Bratrské republiky, národy… Dáváme našim nepřátelům a soupeřům dárek vlastníma rukama," řekl Lukašenko, když v pondělí v Minsku projednával krizi na východě Ukrajiny s lídrem veřejného hnutí Ukrajinská volba — právo národa Medvedčukem.

Běloruský prezident řekl, že pro něj je velmi důležitý postoj Medvedčuka, jeho názor na situaci na Ukrajině. Kromě toho Lukašenko dodal, že zná názor politika na otázku normalizace vztahů mezi Ruskem a Ukrajinou. „Z hlediska našeho dalšího chování, Běloruska, velice potřebujeme informace… Řekl bych dokonce, že mě máte nějak zorientovat v této situaci. Musím se buď utvrdit ve svém postoji anebo ho změnit, jestli se mýlím," řekl Lukašenko. Zdůraznil, že pro něj má tato schůzka velký význam.

Medvedčuk zase vyzdvihl úlohu Běloruska a osobně Lukašenka v mírovém urovnání na Donbasu. Zdůraznil, že Bělorusko poskytlo místo pro jednání o situaci na Donbasu, a že minské dohody jsou dodnes jediným plánem mírového urovnání. Politik ale s politováním konstatoval, že se jejich body neplní.
„Ale strany přece jen… chápou, že mír může být dosažen pouze podle podmínek přijatých v Minsku," řekl Medvedčuk.

„Pro mnohé Ukrajince, kteří si přejí mír na Donbasu, se Minsk stal nejen hlavním městem bratrského, spřáteleného běloruského lidu, ale také nadějí, že mírové urovnání přece jen přijde," zdůraznil.

Autor: Aliaksander Paschaliuk

Zdroj: https://sptnkne.ws/k39n

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23694
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0878 sec,0.0346 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,185kB