Hrozí TV Barrandov opravdu bankrot?   
Pridal tk Středa 23 leden 2019 - 06:26:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Podle nedělní reportáže ČT v pořadu 168 hodin Nory Fridrichové, byla vznesena závažná sdělení na adresu šéfa TV Barrandov a hlavního konferenciéra této televize, Jaromíra Soukupa.

J. Soukup dlouhodobě, nejméně po třináct let, pobíhá kolem některých politických aktivit a angažoval se v nich často velmi výraznou měrou. Připomenu jen jeho všestrannou podporu strany Zelených před volbami v roce 2006 a podporu strany Věcí veřejných V. Bárty před volbami v roce 2010. Dlužno dodat, že oba dva politické subjekty se dostaly díky úsilí J. Soukupa do sněmovny a sehrály často velmi nepříznivou roli v pravicových vládách, kterých se účastnily. Mohl bych hovořit k angažmá J. Soukupa v české politice a v jejím zákulisí poměrně dlouho, ale to je věc pro pojednání v jiném článku. Vrátím se k programu ČT 168 hodin, který se zabýval finanční situací firem J. Soukupa. V pořadu N. Fridrichové se hovořilo o tom, že J. Soukup je vesměs majoritním vlastníkem třiceti devíti společností v ČR a SR.

Podle komentáře děkana Fakulty financí a účetnictví VŠE, vystupujícího v tomto pořadu, je mediální koncern J. Soukupa ve vážných finančních problémech. Tu nejpodstatnější část z celkem třiceti devíti firem, které Soukup různou měrou ovládá, je 4 – 10 společností nejvýznamnějších. Soukupovo vydavatelství Empresa Media, a.s. má podle výkazu potvrzeného auditorem z firmy Deloitte dlouhodobou, kumulovanou ztrátu převyšující částku 122,5 mil. Kč. Zajímavostí je to, že krátkodobou půjčku firmě Empresa Media, a. s. poskytla čínská firma CEFC. Firma, která zajišťuje provoz TV Barrandov, se jmenuje „Barrandov – televizní studio, a. s.“ a není zrovna ve skvělé kondici. Podle reportáže a dostupných zveřejněných informací má tato firma prý dluhy ve výši 1,1 mld. Kč, což může ve svých důsledcích znamenat, že má už její majetek zápornou hodnotu. A pokud tomu tak skutečně je, pak se tato firma blíží ke svému úpadku.

Na tato závažná tvrzení zveřejněná v ČT kupodivu nereagovala další média. Zřejmě z důvodu poněkud falešné solidarity majitelů těchto médií vůči kolegovi, ale zato reagoval, dosti hrubými výpady vůči N. Fridrichové v jednom ze svých jedenácti televizních pořadů, J. Soukup. N. Fridrichovou nemusím mít nijak zvlášť rád, ale osobní výpady hlavního konferenciéra TV Barrandov vzbudily vůči N. Fridrichové, alespoň u mě, spíše sympatie.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23758
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0624 sec,0.0294 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,032,752B