Rusko bylo nejednou oklamáno. V Kremlu odhalili překážky v jednání o Kurilských ostrovech   
Pridal tk Pondělí 28 leden 2019 - 06:01:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Jednání s Japonskem o mírové smlouvě komplikuje ta skutečnost, že Tokio podporuje sankce Západu proti Moskvě. Řekl to tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov v pořadu Moskva, Kreml, Putin na televizním kanálu Rossija 1. Jeho slova uvádějí ruská média.

Prohlásil také, že v Moskvě „stěží bude někdo podruhé šlapat na hrábě a stěží bude někdo věřit nějakému verbálnímu přesvědčování o tak životně důležité substanci jako je bezpečnost". Peskov tak odpověděl na připomínku, že Rusko bylo od doby prezidenta SSSR Michaila Gorbačova „nejednou oklamáno" ohledně plánů NATO, týkajících se rozšiřování, a dalších momentů v oblasti bezpečnosti.

Zástupce Kremlu také zdůraznil, že ruský prezident Vladimir Putin na Dálněvýchodním fóru navrhl, aby byla podepsána mírová smlouva bez předběžných podmínek, aby potom v atmosféře důvěry bylo možné věnovat se dalšímu vytváření vztahů.

„Nesetkalo se to s pochopením u našich japonských kolegů a zatím se v tom naše přístupy liší," řekl Peskov a dodal, že to neznamená slepou uličku. „Naším hlavním úkolem není něo dát nebo něco dostat, ale podepsat mírovou smlouvu," řekl zástupce Kremlu.

Jednání mezi prezidentem RF Vladimirem Putinem a japonským premiérem Šinzó Abe se konalo 22. ledna v Moskvě. Později v Kremlu zaznamenali nezměněné postoje stran. Japonská agentura uvedla, že Moskva a Tokio zkoumají možnosti zařadit do dokumentu bod o zárukách bezpečnosti. Je to spojeno se spojeneckými povinnostmi Japonska vůči USA.

20. ledna zdroje v japonské vládě sdělily, že Tokio je ochotno jednat o mírové smlouvě s Ruskem za podmínky předání dvou ostrovů Kurilského souostroví — Šikotanu a Habomajských ostrovů. Na MZV RF uvedli, že nejdůležitějším bodem je uznání ze strany Japonska výsledků druhé světové války, na jejichž základě Kurilské ostrovy připadly Sovětskému svazu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k9nX

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23804
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1172 sec,0.0620 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,130kB