Válka o zlato: Tajemný ruský Boeing se vrátil z Venezuely do Moskvy a nikdo neví, co přivezl nebo odvezl!   
Pridal tk Sobota 02 únor 2019 - 05:14:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Válka o zlato: Tajemný ruský Boeing se vrátil z Venezuely do Moskvy a nikdo neví, co přivezl nebo odvezl! Sotva odletěl, přistálo v Caracasu další záhadné letadlo z Dubaje! Pouhý den po amerických sankcích uvalila na Venezuelu sankce i ruská společnost Lukoil! Caracas totiž dluží ruským firmám miliardy dolarů a ty jsou nyní v ohrožení. John Bolton a američtí neoconi varují, že kdo nakoupí od Madura zlato, bude čelit sankcím!

Situace ve Venezuele se začíná opravdu podivně zamotávat, a to i z pohledu alternativy. Trumpova vláda v pondělí tento týden uvalila sankce na venezuelskou státní těžařskou společnost PDVSA, která je hlavním oficiálním dovozcem venezuelské znárodněné ropy do USA a všechny její účty jsou od pondělí zmrazeny. Mohou přijímat platby, ale disponovat s nimi může pouze samozvaný prezident Juan Guaido.

Jenže venezuelský nejvyšší soud v odvětě jen několik hodin poté zmrazil ve Venezuele všechny jeho účty a přístupy k platebním instrumentům doma i do zahraničí, takže Guaido nemůže jak s penězi v cizině nakládat, a to ani s penězi PDVSA v USA. Američané tak de facto vyhlásili Nicolasi Madurovi válku, protože obstavili venezuelskou národní firmu a její assety v USA. Ve čtvrtek navíc podle očekávání Evropský parlament přijal rezoluci, ve které vyzývá členské země EU, aby uznaly samozvaného prezidenta Juana Guaida jediným prezidentem Venezuely. Jak se k tomu postaví poslanecká sněmovna v ČR, to je ve hvězdách, protože jde o nebezpečný precedens.

Pokud totiž kdokoliv z ciziny může na dálku uznat prezidentem v cizí zemi někoho, kdo nevyhrál volby, a to pouze na základě jakýchsi frází o demokracii a právech na svobodu, potom by se z toho mohlo stát nebezpečné pravidlo i s ohledem na dosazování prezidentů v evropských zemích. Sami si jistě dovedete představit, kolik lidí by se v ČR našlo a vyšlo do ulic s požadavkem, aby se stal prezidentem někdo, kdo nevyhrál volby, aby nahradil prezidenta, který zvolen byl a je u moci.

Cizí mocnosti by takového dosazeného prezidenta uznaly a uvalily by sankce na legitimního prezidenta. Tato americká politika je velmi nebezpečná, a to zejména s ohledem na servilitu většiny zemí Evropské unie ve vztahu k americké vládě a vojenské moci. Proto se dá očekávat, že Miloš Zeman bude proti tomu, aby ČR uznala nezvoleného Juana Guaida prezidentem Venezuely. Postoj Andreje Babiše se dá očekávat spíše pro-americký, tedy opačný, ale nechme se překvapit.

Ruský Lukoil se připojil k americkým sankcím a zmrazil veškeré obchodní aktivity s venezuelskou státní ropnou společností PDVSA

Co je však mnohem podivnější, to je událost, kterou nikdo nečekal. Hned druhý den po USA přestala s venezuelskou společností obchodovat a spolupracovat i ruská ropná společnost Lukoil, která se prakticky připojila k americkým sankcím proti PDVSA. Informaci přinesl venezuelský server Infobae a Anatolij Kurmanajev, ruský korespondent Wall Street Journal v Moskvě. Podle jeho zpráv kontakty s PDVSA přerušilo dalších 5 ruských velkých společností. Důvodem je platební neschopnost Venezuely za ruské půjčky a úvěry a především trvající obavy z americké intervence do Venezuely.

Ty včera znovu potvrdil pro ruskou televizi i Vladimir Putin, že má velké obavy o neblahý vývoj ve Venezuele, kde může dojít vlivem nezodpovědných kroků americké diplomacie nejen k vypuknutí občanské války, ale i k vojenské intervenci USA ze sousední Kolumbie, kde mají Spojené státy vojenské základny. Venezuela v poslední době splácela svůj dluh vůči Rusku v naturáliích, tzn. ropou, ale za poslední měsíce poslal Caracas do Ruska jen polovinu ropných splátek.

Jenže ještě předtím se stalo něco zásadního. V pondělí večer přiletěl do Caracasu ruský Boeing 777 společnosti Nordwind na letiště Simona Bolívara v Maiquetě severně od Caracasu. Stroj přiletěl úplně prázdný, ale se dvěma posádkami. Spekulovalo se, že stroj může být použit por evakuaci ruského velvyslanectví v Caracasu a ruských občanů v zemi, ale dokonce i pro účely evakuace Madurovy vlády za účelem poskytnutí politického azylu v Rusku.

Jenže tyto varianty se ukázaly jako liché a stroj včera po dvou dnech odletěl zpátky do Moskvy. Jenže bývalý bankéř venezuelské centrální banky Jose Guerra, který přešel na stranu Juana Guaida, uvedl na svém Twitteru informaci z pozice insidera, že letadlo má ze země odvézt 20 tun zlata v ceně za více jak 840 milionů dolarů, a to rovnou do Moskvy jako pojistku za nesplácený ruský dluh. Jenže, tahle informace, i když zní uvěřitelně, může být pravdivá jen napůl.

V době války a krize se platí jedině zlatem, ale v případě hrozící invaze se za zlato nesplácejí civilní půjčky, ale nakupují se zbraně a vojenská pomoc

Pokud by se opravdu jednalo o pojistku pro Moskvu, že Caracas bude splácet ruské půjčky, potom naprosto nedává smysl to, k čemu došlo o pár hodin později druhý den v úterý, když Lukoil a minimálně dalších 5 velkých ruských firem přestalo s Venezuelou a její státní firmou PDVSA obchodovat a spolupracovat, což je to samé, jako kdyby Rusko na Venezuelu uvalilo sankce. Toto nedává naprosto žádný smysl, protože Venezuela a prezident Maduro by nevydali zlato jen tak, určitě by podmínkou bylo, že Rusko odloží splátky dluhu v této těžké situaci, což by bylo slušné a logické. Pokud by Rusko tuto dohodu hned druhý den takto flagrantně porušilo, už bychom to věděli a slyšeli bychom řev od Nicolase Madura, že Rusko nedodrželo slovo, odvezlo si zlato a přerušilo obchodování s Venezuelou. Jenže pro co přiletělo z Moskvy tak obrovské letadlo se dvěma posádkami?

V době války nebo příprav na válku, v době mamutí inflace, v době krize, se mezinárodní platby neprovádí v podobě peněz, ale pouze ve zlatě. Jose Guerra jako insider z centrální banky má téměř určitě pravdu, ruský Boeing si přiletěl pro venezuelské zlato, ale to zlato podle všeho nebylo určeno na garance pro ruské ropné firmy a oligarchy, kteří poskytli Venezuele před lety obrovské půjčky, ale to zlato je zřejmě platbou Venezuely za budoucí vojenskou pomoc ruské armády v případě napadení Venezuely americkou armádou.

Je téměř jisté, že pokud se nepodaří Juana Guaida odstranit nebo potlačit jeho mocenský povstalecký úchop, americká armáda do několika měsíců vstoupí do Venezuely, pravděpodobně z území Kolumbie. Pokud taková situace bude hrozit, Moskva použije venezuelské zlato na úhradu přesunu ruských vojsk do Venezuely. Ruská vláda to z vlastních peněz hradit nemůže, Venezuela není na dostřel jako je Sýrie, Venezuela je na druhé straně světa a Rusko nemá peníze na hrazení operací tak daleko.

Dva ruské bombardéry do Venezuely neletěly v prosinci zadarmo, ruský Boeing teď odvezl do Moskvy platbu ve zlatě za ruskou vojenskou výzbroj a zřejmě i vojenskou pomoc, bude-li to potřeba

Jenže ve chvíli, kdy si Madurova vláda u Vladimira Putina zaplatí svoji ochranu tou nejtvrdší měnou, která existuje, pravým zlatem, potom Rusko nebude muset operaci hradit ze své kapsy, bude si ji platit Venezuela svým zlatem. A to by dávalo smysl, protože počátkem prosince minulého roku byl prezident Maduro v Moskvě a jednalo se o penězích, půjčkách, o bezpečnosti, vojenské pomoci, Moskva poslala o několik dnů později do Venezuely dva nadzvukové bombardéry Tu-160 a toto pondělí se v Caracasu najednou zjevil ruský a prázdný Boeing.

Ruský list Novaya Gazeta potvrzuje, že letadlo opravdu odvezlo venezuelské zlato, Maduro prý v prosinci v Moskvě požádal Vladimira Putina, aby Kreml zajistil výhodný prodej zlata svým jménem. Kreml informace listu ovšem dementuje a popírá. Rusko skutečně může teoreticky venezuelské zlato použít pro další půjčku Madurově vládě, ale to mohla Moskva udělat už dávno a Caracas nemusel splácet půjčky ropou.

Kromě toho, Lukoil a dalších 5 firem skutečně přestalo s PDVSA v úterý obchodovat, takže jim určitě zlato z Venezuely za dlužné splátky nepřišly. A když ne jim, tak komu v Rusku přišly? Podle mého názoru ruské vládě. A pokud ve Venezuele hrozí občanská válka a největší vojenská mocnost na světě vám hrozí invazí ze svých základen v Kolumbii, k čemu použijete zlaté rezervy? Pro refinancování nějaké půjčky? Ne, použijete zlato na nákup zbraní, nebo ještě lépe zahraniční vojenské pomoci od mocného vojenského partnera.

V pátek přistálo v Caracasu na tom samém letišti další záhadné letadlo, tentokrát z Dubaje a USA varují Madura, aby se neopovažoval rozprodávat venezuelské zlato!

Server Bloomberg dnes ale přinesl další zásadní informaci, na tom samém letišti Simona Bolívara dnes přistálo nákladní letadlo z Dubaje. Podle informací prý Nicolas Maduro prodává zlaté rezervy, aby měl peníze na vyzbrojení venezuelské armády před chystanou invazí USA do země. Pravděpodobnost invaze se zvýšila poté, co včera americký Senát drtivě zamítl plán prezidenta Donalda Trumpa na stažení amerických vojáků ze Sýrie a Afghánistánu . Návrh zákona, který by odebral Trumpovi pravomoc na stažení vojsk, nyní míří do dolní sněmovny Kongresu, kde podle očekávání bude hladce schválen. Senát přitom ovládají Trumpovi republikáni, jenže ti se teď znovu obrátili proti němu a jsou ostře proti stahování amerických vojsk z obou zemí. To mění situaci. Neoconi opět získávají navrch a hrozí, že vyšlou armádu do Kolumbie, odkud bude poté chystána intervence do Venezuely.

Nicolas Maduro tak podle Bloombergu začal nakupovat zbraně a vojenskou podporu, jednak od Ruska a nyní i od Spojených Arabských Emirátů. V případě Ruska jde zjevně o zlato určené pro nákup ruské munice a ruských zbraní, ale prodej dalšího zlata do Dubaje je spíše směnárnickou transakcí výměny zlata za dolary, kterými potom bude Nicolas Maduro platit vojáky, zřejmě i zahraniční oddíly žoldáků a nákupy zbraní. To, že se jedná o tento scénář, dnes naznačil i John Bolton, poradce amerického prezidenta, který rozčíleně na tiskovce varoval Madura, že nesmí rozkrádat zlato venezuelského lidu, že se tím dopouští zločinu. Vztek Američanů je zjevný, protože zlato bere každý na světě, sankce nesankce, jakmile někdo prodává zlato, na nějaké sankce se neberou ohledy a všichni zlato hned nakupují. John Bolton na Twitteru varoval před nákupy venezuelského zlata i ropy všechny obchodníky a vlády zemí na světě, všechno zlato a ropa prý patří jen nové vládě Juana Guaida a Madurova vláda tyto komodity prý rozkrádá.

Senátor Marco Rubio v USA varoval, že kdokoliv ve světě nakoupí venezuelské zlato, bude čelit tvrdým americkým sankcím. Američany tak prodeje venezuelského zlata dohání k nepříčetnosti. Zajímavé je, že Bloomberg uvedl, že ruský Boeing odletěl z Venezuely prázdný a naopak Maduro prý 20 až 30 tun zlata prodává do Dubaje a právě proto z Dubaje přiletělo nákladní letadlo. Nezdá se mi, že by Bloomberg měl v tomto pravdu, protože Rusové nemohli odletět s prázdnou, protože Nicolas Maduro v prosinci v Moskvě dohodl určité kontrakty a ty nelze rušit, ne v této chvíli. Podle všeho to vypadá, že Nicolas Maduro prodává část zlata Rusku, část Spojeným Arabským Emirátům atd. A jak je vidět, Američané jsou z toho na prášky.

Záznam pořadu


-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/valka-o-zlato-tajemny-rusky-boeing-se-vratil-z-venezuely-do-moskvy-a-nikdo-nevi-co-privezl-nebo-odvezl-sotva-odletel-pristalo-v-caracasu-dalsi-zahadne-letadlo-z-dubaje/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23851
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4921 sec,0.4155 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,330kB