Čínský lunární Nový rok se oslaví různými akcemi po celém světě   
Pridal tk Pondělí 04 únor 2019 - 18:59:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Tradiční čínské svátky – Svátky jara se blíží. Ode dneška začíná v Číně dovolená, a to právě v souvislosti s těmito svátky. Odhaduje se, že během novoročních dovolených bude překonán počet 40 milionů turistů, ze kterého činí téměř sedm milionů počet čínských turistů cestujících do zahraničí. A po celém světě se budou konat různé akce na oslavu čínského lunárního nového roku. Vyplývá to z nejnovější zprávy, kterou zveřejnila největší čínská internetová cestovní kancelář Ctrip.com.

V čínském Hongkongu denně projíždí dvousměrně 12 nových vlaků mezi Hongkongem a Shenzhenem(Šen-čen). A od 4. až do 11. února zavádí most Hongkong-Zhuhai-Macao volné průkazy pro malé osobní automobily. Operátoři kyvadlových autobusů a přeshraničních autobusů mostu Hongkong-Zhuhai-Macao plánují i zlepšení dopravní kapacity během novoročních dovolených, aby vyhovovaly požadavkům cestujících. Místní úřady předpokládají, že během dovolených Svátků jara bude přibližně 7,32 milionů lidí vstupovat do Hongkongu a odjíždět z Hongkongu prostřednictvím různých námořních, pozemních a leteckých transferů.

V roce 2018 přesáhl počet čínských turistů, kteří navštívili Thajsko již deset milíonů. Ve Zprávě o cestovních trendech během volna u příležitosti Svátků jara 2019 se uvádí, že Thajsko se umístí na prvním místě na žebříčku nejpopulárnějších turistických destinací pro čínské turisty během novoročních dovolených. Thajsko bude pokračovat v zavedení bezvízové politiky pro přilákání ještě více čínských turistů. V čínské čtvrti v Bangkoku se představí o Svátcích jara dračí a lví tance.

Na žebříčku nejpopulárnějších turistických destinací pro čínské turisty zaujalo Japonsko druhé místo stejně jako v loňském roce. Japonské vlády a různé civilní organizace také přijaly řadu příznivých politik pro uvítání návštěv čínských turistů během dovolených.

V nákupních centrech, v obchodech s elektronickými spotřebiči, v drogériích a dalších nákupních zařízeních pracují i čínští prodavači. Při nakupování mohou čínští turisté komunikovat s nimi v čínštině. A v některých velkých obchodních centrech mohou čínští zákazníci přímo platit pomocí aplikace Alipay nebo Wechat.

Singapur je také jednou z nejoblíbenějších turistických destinací pro Číňany. Od třetího února začínají v Singapuru tradiční chrámové trhy na oslavu příchodu čínského lunárního nového roku. Zde mohou turisté nejenom sledovat tradiční lampiony, představení starých zvyků, ochutnat místní speciality, ale také se podívat na představení s ohňostroji ve večerních hodinách. Sváteční atmosféra je stále silnější.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23872
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0858 sec,0.0490 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,048kB