Terorista za milion. Kdo je Hamza bin Ládin?   
Pridal tk Sobota 02 březen 2019 - 04:10:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 6   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Americké ministerstvo zahraničí oznámilo, že vypsalo odměnu v hodnotě milionu dolarů (přibližně 22,5 milionů korun) za informaci, která by vedla k dopadení Hamzy bin Ládina. Jedná se o nejmladšího syna někdejšího vůdce al-Káidy Usámy bin Ládina.

Mají to v rodině

Syn strůjce útoků na Světové obchodní centrum, který byl zabit v roce 2011 americkým komandem v pákistánském Abbottábádu, se narodil v saúdském městě Džidda v roce 1989. V roce 2005 se objevil na videu, v němž se účastní útoku al-Káidy na pákistánské ozbrojené síly v regionu Vazíristán na hranici mezi Pákistánem a Afghánistánem. O dva roky později teroristé potvrdili, že s nimi nadále bojuje na pohraničním území. Údajně byl dokonce i povýšen.

V letech 2015 až 2016 Hamza zveřejnil několik audionahrávek, ve kterých pobízí džihádisty z celého světa k tomu, aby se spojili a válčili v Sýrii. V té době al-Káidě začal konkurovat Islámský stát, který dosáhl řady úspěchů v Sýrii. Dále vyzval k tzv. útokům osamělých vlků proti Rusům, Američanům, Evropanům a Židům. V roce 2016 nahrál video, na kterém vyzýval k pomstě za smrt jeho otce.

Na konci roku 2017 údajně založil vlastní islamistickou organizaci Džamát Ansar al Furkán operující v Sýrii, která zůstala přidružená k Al-Káidě. Tu tvořili bývalí členové Islámského státu a Fronty an-Nusrá. Skupina se údajně účastnila bojů v syrském Idlibu.

Hrozba pro saúdskou monarchii

Stejně jako jeho otec i Hamza neměl v lásce královskou dynastii Saúdské Arábie. Proto v roce 2016 vyzval k jejímu svržení. Rijád ho za to zbavil saúdského občanství.

Na americkém seznamu teroristů

Přestože se Hamza bin Ládin od svého dětství aktivně účastnil operací al-Káidy, americké ministerstvo zahraničí ho zařadilo na seznam teroristů až v lednu roku 2017.

Roste nová generace

V roce 2018 příbuzní bin Ládina uvedli, že se Hamza v roce 2006 údajně oženil s dcerou vysoce postaveného veterána al-Káidy, Abdullaha Ahmeda Abdullaha, který se v roce 1998 podílel na bombových útocích proti americkým velvyslanectvím v Tanzanii a Keni. Později se objevily zprávy, že si vzal dceru Muhammada Atty, který sám navedl jedno z letadel na věž Světového obchodních centra. Hamzův bratr Omar však tuto zprávu popřel.

Bojuje proti Islámskému státu

Yoram Schweitzer, odborník přes terorismus v Institutu národních bezpečnostních studií v Tel Avivu, v rozhovoru pro novináře uvedl, že Hamza je dnes „nejdůležitějším členem bin Ládinovy rodiny" a symbolickou postavou v kampani al-Káidy, která se snaží sjednotit džihádisty v boji proti Islámskému státu.

„Myslím si, že se Hamza snaží prezentovat jako jeden z jejich opravdových vůdců, vojenský velitel a veřejná osobnost al-Káidy," řekl Schweitzer.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kQEk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=24103
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Zpětné odkazy
gamefly free trial
Novinky / Komentáře / Terorista za milion. Kdo je Hamza bin Ládin? - Info kuryr
From: gamefly free trial

gamefly
Komentáře - Info kuryr
From: Gamefly

minecraft download free pc
Novinky / Komentáře / Terorista za milion. Kdo je Hamza bin Ládin? - Info kuryr
From: mojang minecraft download

g
Komentáře - Info kuryr
From: G

g
Komentáře - Info kuryr
From: G

minecraft download free
Komentáře - Info kuryr
From: minecraft download

Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0833 sec,0.0280 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,070kB