Klaus se opřel do Macrona: Opusťme EU nadutého polomonarchy, dokud je ještě čas   
Pridal tk Sobota 09 březen 2019 - 06:08:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Bývalý český prezident Václav Klaus velmi kriticky reagoval na předvolební řeč francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, která nesla název Za evropskou obrodu. Jeho proslov označil za „velikášství dosud neznámého typu“. Macronova řeč byla zveřejněna na oficiálních stránkách prezidenta Francie.

Ve své řeči francouzský prezident navrhuje vytvoření několika nových orgánů EU, včetně Evropské agentury pro ochranu demokracie, Evropského azylového úřadu a Evropské rady pro vnitřní bezpečnost.

Václav Klaus se tak domnívá, že se může jednat o bezprecedentní zasahování do vnitřních záležitostí členů Evropské unie a podkopávání demokratických zásad. Například Evropská agentura pro ochranu demokracie by měla chránit volební procesy v EU před kybernetickými útoky a manipulacemi, což by podle Klause znamenalo, že určení zástupci nového nadnárodního úřadu budou posuzovat, zda jsou výsledky voleb správné.

Nový azylový úřad a rada pro vnitřní bezpečnost, jak uvádí bývalý český prezident, také neodpovídají zájmům České republiky. Ta by dle něj měla zrevidovat svou účast ve schengenském prostoru. Tento projekt totiž Klaus popisuje jako mylný koncept. Svoboda pohybu přes hranice podle něj nepřispěla k zajištění bezpečnosti v rámci migrační krize, ani ke zjednodušení obchodování.

Dalšími novými orgány, o nichž byla řeč, jsou Evropská banka pro klima, Evropská jednotka pro hygienickou bezpečnost a Evropská rada pro inovace. Podle Klause však bude uplatněn nepřijatelný rozsah nových regulací, což svědčí o tom, že evropské elity v čele s Macronem nepochopili motivaci pro brexit.

„Pokud by nabubřelá „macronovská“ politika měla být dnešní EU vnucena a Macronova „evropská obroda“ realizována, pak bychom z takové EU měli co nejrychleji odejít. Jestli pro někoho naše výzvy k vystoupení z EU dosud zněly jako příliš radikální a málo zodpovědný přístup, děsivá Macronova vize pro nás jiné východisko nenabízí. Opusťme Evropskou unii nadutého francouzského polomonarchy, dokud je ještě čas,“ uzavírá věc Václav Klaus

Zdroj: https://sptnkne.ws/kT3b


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=24161
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0788 sec,0.0307 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,067kB