Čína a Spojené státy by měly společně splnit svou „globální odpovědnost"   
Pridal tk Neděle 07 duben 2019 - 03:18:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
4. dubna místního času se americký prezident Donald Trump setkal v Oválné pracovně Bílého domu se členem politbyra ÚV KS Číny, čínským vicepremiérem, vedoucím čínské delegace v rámci všestranného čínsko-amerického ekonomicko-obchodního dialogu Liu He (Liou Che). Trump doufá, že hospodářské a obchodní týmy obou stran budou usilovat o co nejrychlejší dosažení komplexní a historické dohody, která bude přínosná nejen pro Spojené státy a Čínu, ale i pro celý svět. Čína a Spojené státy by měly společně splnit svou „globální odpovědnost".

Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) při mnoha příležitostech opakovaně zdůraznil, že „Čína a Spojené státy mají důležitou odpovědnost při prosazování světového míru a prosperity".

Liu He při setkání předal prezidentu Trumpovi upřímné pozdravy a vzkaz od prezidenta Xi Jinpinga. Xi Jinping zdůraznil, že v rámci současné situace se zdravý a stabilní rozvoj čínsko-amerických vztahů týká zájmů lidí obou zemí, a také jiných národů světa, proto by měli představitelé obou zemí uplatnit svou úlohu strategického vedení. Prezident Xi dodal, že je ochoten udržovat různými způsoby těsné kontakty s prezidentem Trumpem. Věří, že pod vedením prezidentů obou zemí dosáhne rozvoj čínsko-amerických vztahů jistě větších pokroků.

Ve skutečnosti by velké země s globálním vlivem, jako jsou Čína a Spojené státy, měly společně převzít tři „globální odpovědnosti".

Za prvé, zodpovědnost za rozvoj. V dnešním světě je stále prioritou rozvoj, který vyžaduje nejen novou kinetickou energii, ale také úsilí o lepší vyváženost. Čína a Spojené státy mají jako dvě světové ekonomiky nezvratnou „globální odpovědnost". Ekonomické a obchodní spory mezi Čínou a Spojenými státy od loňského roku však zpomalily globální hospodářský růst a mnoho mezinárodních institucí snížilo očekávání globálního ekonomického růstu. WTO nedávno snížila svou prognózu růstu obchodu v letošním roce na 2,6 % z předchozích 3,7 %. Pokud Čína a Spojené státy dosáhnou za těchto okolností, vzájemně prospěšné obchodní dohody, nepochybně posílí globální důvěru a přispějí k rozvoji.

Za druhé, zodpovědnost za mír. V současné době lidstvo stále čelí mnoha výzvám, včetně šíření terorismu a vzestupu netradičních bezpečnostních hrozeb. Čína a Spojené státy jsou jako stálí členové Rady bezpečnosti OSN odpovědné za větší přínos k jistotě a stabilitě světa.

Za třetí, odpovědnost za řízení. Vzestup unilateralismu a protekcionismu vyvolal v posledních letech bezprecedentní dopad na globální vládní systém založený po druhé světové válce. Například mnoho zemí se domnívá že WTO musí projít reformou. Čína a Spojené státy mají na tuto otázku svůj názor, reforma WTO ale v konečném důsledku vyžaduje diskuzi všech členů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=24395
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1368 sec,0.0713 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,186kB