Vítejte v Rusku, soudruhu Kime! První epochální setkání Kim Čong-una s Putinem a Ruskem   
Pridal tk Čtvrtek 25 duben 2019 - 17:55:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Ve čtvrtek 25. března se ve Vladivostoku ruský prezident Vladimir Putin a severokorejský vůdce Kim Čong-un před začátkem summitu poprvé setkali v kampusu Dálněvýchodní federální univerzity. Putin na místo přijel první a na severokorejského vůdce čekal více než půl hodiny.

Poté, co se politici setkali, si vyměnili zdvořilostní fráze o potřebě rozvoje oboustranných vztahů a také si poblahopřáli ke znovuzvolení.

Putin zdůraznil, že vítá úsilí Pchjongjangu o normalizaci dialogu s Washingtonem a Soulem.

Kim Čong-un poděkoval prezidentovi Ruska za pozvání do Vladivostoku a také vyjádřil naději, že schůzka bude věcná a důležité pro rozvoj vztahů obou zemí.

Podle plánu po rozhovoru mezi čtyřma očima, který trval téměř dvě hodiny, budou jednání pokračovat v rozšířeném formátu s účastí delegace obou zemí.

„Jak říká korejská moudrost: pokud spojíte síly, můžete posunout skálu," uzavřel toto historické setkání Putin.

Severokorejský vůdce dorazil do Vladivostoku ve středu ráno. Není to jen jeho první návštěva Ruska, ale také první zahraniční cesta od znovuzvolení na nejvyšší post Severní Koreje.
Putin podrobil USA kritice

Proces denuklearizace Korejského poloostrova je třeba uskutečňovat postupně, opatrně, nedělat kroky zpět jako USA, řekl prezident Ruské federace Vladimir Putin.

Podle jeho slov dosáhnout zvýšení důvěry mezi dvěma státy „bylo možné už v roce 2005, kdy mezi Spojenými státy a Severní Koreou byla uzavřena příslušná dohoda, ale z nějakého důvodu se americkým partnerům zdálo, že ustanovení schválená Spojenými státy nejsou vyčerpávající, je třeba tam ještě něco doplnit“.

„Tyto inkluze vešly do této smlouvy a Severní Korea okamžitě od této smlouvy odstoupila. Pokud my budeme jednat takovým způsobem – krok vpřed, krok vzad, nedosáhneme žádoucího výsledku. Pokud se budeme pohybovat postupně, respektovat vzájemně své zájmy, v tomto případě mám na mysli všechny zúčastněné strany v řešení severokorejského problému a denuklearizace Severokorejského poloostrova, pokud se budeme pohybovat opatrně, chovat se k sobě s úctou a vzájemně respektovat své zájmy, je možné tohoto cíle nakonec dosáhnout,“ prohlásil ruský prezident.

Putin poukázal na skutečnost, že v minulém roce Moskva a Pchjongjang oslavily 70. výročí zahájení diplomatických vztahů. „Přistoupili jsme k tomuto datu ve složité mezinárodní situaci,“ řekl. „Vidím však, že díky mnohým iniciativám Kim Čong-una se situace kolem Korejského poloostrova v posledních měsících stabilizuje.“

„Vycházíme z toho, že není a nemůže být žádná alternativa mírového řešení jaderných a jiných problémů v regionu,“ řekl Putin prohlásil, že ze své strany je Rusko připraveno pokračovat ve spolupráci s cílem snižování napětí na poloostrově a upevnění bezpečnosti v severovýchodní Asii celkově.

„Jak říká korejská moudrost: pokud spojíte síly, můžete přesunout skálu. Jsme přesvědčeni, že právě to je to k úspěchu," řekl prezident Ruské federace. „Při aktivní účasti mezinárodního společenství, všech zainteresovaných států určitě dosáhneme cíle v zajištění trvalého míru, stability a prosperity na Korejském poloostrově“ dodal.

Putin zdůraznil, že Rusko se snaží aktivně napomáhat prosazování pokroku cestou politicko-diplomatického urovnání. Putin také přivítal kroky vedení KLDR k navázání přímého dialogu s USA a také k normalizaci vztahů mezi Severní a Jižní Koreou.

Podle jeho slov došlo nedávno ke spojení železnice Severní a Jižní Koreje, už existuje i odbočení do Ruska, ale je třeba první soupravy projet v testovém režimu. Jsou i plány výstavby elektrického vedení, pokládky potrubí a dalších společných projektů na Korejském poloostrově.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mrhQ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=24534
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1326 sec,0.0624 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,356kB