Čínské devizové rezervy se v dubnu snížily o 3,8 miliardy dolarů, na rozdíl od března letošního roku   
Pridal tk Středa 08 květen 2019 - 05:30:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Podle údajů čínské Státní správy devizových rezerv dosahovaly na konci dubna letošního roku čínské devizové rezervy 3094,953 miliard amerických dolarů, což znamená pokles o 3,808 miliardy amerických dolarů, na rozdíl od března letošního roku. Devizové rezervy tak ukončily trend růstu za posledních pět po sobě následujících měsíců. Odborníci se domnívají, že i když je v budoucnu na mezinárodních ekonomických a finančních trzích stále mnoho nejistot, stále existuje pevný základ pro celkovou stabilitu devizových rezerv Číny.

Přestože devizové rezervy Číny v dubnu mírně poklesly, mluvčí a hlavní ekonom čínské Státní správy devizových rezerv Wang Chunying (Wang Čchun-jing) ví, že devizový trh v dubnu zůstal stabilní. Řekla, že na mezinárodním finančním trhu index amerického dolaru mírně vzrostl o 0,2% a index globálních dluhopisů byl v podstatě plochý. Mírný pokles objemu devizových rezerv je kombinací faktorů, jako je přepočet směnných kurzů a změny cen aktiv.

Vedoucí čínského výzkumného ústavu pro devizové investice Tan Yalin (Tchan Jalin) se domnívá, že pokles objemu devizových rezerv má větší vztah k zisku exportu. Řekla, že údaje o zahraničním obchodu jsou relativně nižší než v předchozím období. Vzhledem k tomu, že zdroj deviz je spojen především s výnosností vývozu.

Od listopadu roku 2018 devizové rezervy Číny vzrostly, a to pátý měsíc po sobě. Mírný pokles nejnovějších údajů znamená, že údaje o devizových rezervách se rozcházely s předchozím vzestupným trendem. Hlavním faktorem ovlivňujícím očekávání je nejistota vnějšího prostředí.

Tan Yalin se domnívá, že v současné době je Čína v kritickém období strukturálních změn a kolísání řady ekonomických indexů včetně devizových rezerv je normální. Očekává, že údaje o devizových rezervách budou v druhé polovině letošního roku upraveny lepším směrem.

Wang Chunying také uvedla, že i když na mezinárodních hospodářských a finančních trzích je stále mnoho nejistot, Čína si zachovává dlouhodobě pozitivní trend hospodářského růstu a bude i nadále podporovat reformu a otevírání se světu. V budoucnosti přeshraniční kapitálové toky pod vedením stabilizačních faktorů jako domácí ekonomiky a politiky si zachovají základní rovnováhu a poskytnou pevný základ pro celkovou stabilitu devizových rezerv Číny.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=24648
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1734 sec,0.1003 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,242kB