Lavrov: Americká obvinění Ruska z testů zakázaných raket jsou vyvracená experty   
Pridal tk Sobota 01 červen 2019 - 06:31:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov okomentoval obvinění Spojených států, že Ruská federace porušuje smlouvu o jaderných zkouškách. Označil je za nesmyslná.

Dříve šéf vojenské rozvědky Spojených států Robert Ashley prohlásil, že Rusko pravděpodobně nedodržuje smlouvu o jaderných zkouškách podle principu ‚nulové mocnosti‘, jak je to předepsáno. Spojené státy na rozdíl od Ruské federace neratifikovaly smlouvu o všestranném zákazu jaderných zkoušek, a proto nemají závazky ohledně jejího plnění.

„Co se týče prohlášení o tom, že Rusko prý provádí nějaké jaderné zkoušky, jejich nesmyslnost byla označena jak představiteli Organizace pro zákaz jaderných zkoušek, tak váženými majícími autoritu experty ze Spojených států,“ řekl Lavrov v průběhu tiskové konference na ruském velvyslanectví v Tokiu.

Ministr zahraničí Ruska také vyjádřil předpoklad, že Washington prostě potřebuje navrhnout nová obvinění proti Rusku, jelikož se ukázalo, že Moskva se neúčastnila nedávného politického skandálu v Rakousku.

„Možná po tom, co se rusky mluvicí žena na Ibize ukázala být Bosňankou, je zapotřebí něco vymýšlet,“ ironicky poznamenal Lavrov.

Skandál v Rakousku

Lavrov okomentoval politickou krizi v Rakousku
Týden před volbami do Evropského parlamentu největší německá média zveřejnila příspěvky, v nichž se tvrdilo, že vicekancléř Heinz-Christian Strache projednával možnost nákupu mediálních aktiv s cílem ovlivnění voleb s jistou „Ruskou“, která je podle slov Stracheho občankou Lotyšska. Dívka byla médii také označována za neteř ruského oligarchy, ale následně se objevily informace, že pochází z Bosny.

Přitom samotná média, která skandální materiál zveřejnila, poukázala na to, že natočená schůzka byla nastraženou léčkou na politika, který vystupuje spolu se svou Svobodnou stranou Rakouska za zrušení protiruských sankcí a za normalizaci vztahů s Moskvou. Strache, který označil tuto situaci za cílevědomou politickou vraždu, musel podat demisi.

V pondělí kvůli Stracheho skandálu rakouský parlament vyslovil nedůvěru vládě kancléře Sebastiana Kurze. Ve čtvrtek se novou dočasnou rakouskou kancléřkou stala současná prezidentka ústavního soudu Brigitte Bierleinová.

Zdroj: https://sptnkne.ws/m867
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=24896
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2307 sec,0.1382 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,345kB