„Politika porážky“. V Íránu charakterizovali sankce USA vůči zemi   
Pridal tk Neděle 09 červen 2019 - 05:25:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Mluvčí íránského ministerstva zahraničí Abbás Mousáví okomentoval nedávné sankce Spojených států vůči islámské republice. Podle něj jsou živým příkladem toho, že prohlášení Washingtonu o ochotě jednat, jsou jen hrou pro publikum.

„Bylo nutné počkat jen týden, aby se prokázalo, že prohlášení amerického prezidenta (pozn. Donalda Trumpa) o rozhovorech s Íránem jsou prázdné," řekl Mousavi.

Mluvčí dále uvedl, že americká strategie „maximálního tlaku“ na Írán pomocí sankcí, je „politikou porážky”. Vysvětlil to tím, že předchozí administrativy USA se už pokoušely podkopat islámskou republiku stejným způsobem, ale úspěchu nedosáhly.

Toto prohlášení přichází poté, co Spojené státy 7. června uvalily sankce proti íránské společnosti Persian Gulf Petrochemical Industries Company (PGPIC) a jejím dceřiným společnostem s odvoláním na údajnou podporu ekonomických složek Iránských revolučních gard.

Sankce následovaly prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom, že Washington je připraven jednat s Teheránem o normalizaci bilaterálních vztahů a podepsat novou jadernou dohodu. Írán odpověděl, že bude jednat, jakmile USA začnou dodržovat své mezinárodní závazky a zruší sankce proti zemi.

Napětí mezi Íránem a USA je vysoké od doby, kdy Washington odstoupil od jaderné dohody z roku 2015 dne 8. května 2018. Od té doby Trumpova administrativa zvýšila tlak na Teherán, když uvalila proti zemi přísnější sankce.

Americký poradce pro národní bezpečnost John Bolton také oznámil 5. května, že Washington nasazuje skupinu letadlových lodí a útočnou jednotku bombardérů na Blízký východ, aby poslal Íránu „jasný a nezměnitelný vzkaz“, že jakýkoli útok na americké zájmy nebo zájmy jejich spojenců by se setkaly s „neústupnou silou“.

Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) nedávno uvedla, že Írán pokračuje v plnění podmínek dohody ohledně svého jaderného programu, i když zvyšuje zásoby nízce obohaceného uranu a těžké vody.

Podle dokumentu ukazatele Íránu nepřesahují limity stanovené JCPOA (pozn. společný komplexní plán). Je to první zpráva, kterou zveřejnila MAAE poté, co Teherán prohlásil, že navyšuje výrobu nízce obohaceného uranu a těžké vody a částečně pozastavuje plnění podmínek jaderné dohody.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mBCd

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=24958
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1400 sec,0.0815 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,195kB