Mladík, který vyhrožoval střelbou na školách, byl dopaden. Byl to žert, vysvětluje   
Pridal tk Úterý 11 červen 2019 - 03:53:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Ministr vnitra Jan Hamáček v pondělí večer oznámil, že se policii podařilo najít mladíka, který hrozil střelbou ve školách. V případu pomáhaly i zpravodajské služby z USA.

„Pražská policie právě zjistila identitu pachatele, který na Twitteru hovořil o hrozbě střelby ve školách v Praze. Tvrdí, že se jednalo o žert,“ sdělil ministr vnitra na svém Twitteru.

Policie oznámila, že se jedná o šestnáctiletého mladíka, který se policistům doznal a celou věc si vymyslel.

Pražským policistům se v souvislosti s výhružkou střelby podařilo zadržet šestnáctiletého muže, který se policistům doznal a uvedl, že si celou věc vymyslel.

Česká policie varovala pražské střední a vysoké školy před útokem aktivního střelce. Podle vysoce postaveného zdroje z policie bezpečnostní složky zaznamenaly na sociálních sítích podezřelou komunikaci.

„V prostředí soc.sítí jsme zaznamenali výhrůžku střelbou na neurčených českých školách. Přijali jsme potřebná opatření, která z taktických důvodů nebudeme blíže specifikovat, avšak spočívají mimo jiné v posílení výkonu služby v okolí hrozbou dotčených škol a jejich informovanosti,“ uvedla Policie na svém Twitteru.

Lidové noviny s odkazem na vlastní zdroje tvrdí, že policie dostala signál od zpravodajské služby jedné z partnerských zemí NATO. Ta zachytila status na sociálních sítích, ve kterém v anglickém jazyce stálo, že anonymní střelec konkrétní den v červnu začne střílet na pražské škole. Místo činu však neupřesnil. Podle informací Lidových novin se jednalo o jednu z amerických zpravodajských služeb. Policie tuto informaci ani nepotvrdila, ani nevyvrátila.

Účet, na kterém se status objevil, nebyl veden pod pravým jménem.

Varování obdržely nejméně tři vysoké školy v Praze. Informaci potvrdily i některé střední školy. Podle jejich ředitelů to však výuku moc neovlivnilo, protože upozornění přišlo po skončení výuky.

Zdroj:https://sptnkne.ws/mC2y

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=24976
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1543 sec,0.0899 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,106kB