Doubravku opanovaly pohádky   
Pridal tk Neděle 28 červenec 2013 - 11:44:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Teplice - „Mami, mami, Červená karkulka,“ zavýskne rozjásaně čtyřletá Monika Hlaváčková z Teplic a záhy strachy zkoprní. Vedle její oblíbené postavičky stojí vlk. Jak je to možné? V sobotu 27. července na hradě Doubravka se mohly děti díky práci občanského sdružení Z pohádky do pohádky setkat s postavami z pohádek a večerníčků. Slunečný den s tropickými teplotami přilákal na tuto akci necelé čtyři stovky lidí. Divák zde mohl vidět Macha a Šebestovou, vodníka s rusalkou, draka, jehož střežily dvě půvabné elfky, samozřejmě krále a královnu a další postavy a postavičky. Asi nepovedenější bylo peklo i s čerty, které ztvárnili Posetičtí přátelé starých tradic, se nimiž děti hrály kostky o svou duši. U většiny postav byly i soutěže. Například Mach s Šebestovou měli hlavolamy a děti u nich kreslily, u vodníka se rybařilo, u Ferdy mravence zase hrály kuželky.
„Koná se tady pohádková akce s názvem z Pohádky do pohádky,“ říká naší redakci Kateřina Martínková z občanského sdružení Z pohádky do pohádky a pokračuje, „akce je celodenní bude zakončena strašidly. Tady na Doubravce to děláme prvním rokem, ale máme za sebou už dvě takové akce, kdy první byla na Kostomlatském hradě a druhá v Oseku na Rýzmburku.“
Jak Kateřina Martínková dále říká, akce je putovní, ale nevylučuje možnost, že by se tady na Doubravce mohla opakovat.
Den pokročil a i slunce zmírnilo svou sílu. Bylo to znát na návštěvnosti. Loupežníci měli plné ruce práce, aby ukazovali své řemeslo, dokonce unesli i královnu. Kocour v botách proti nim nepochodil, proto bylo povoláno královské vojsko v podání skupiny historického šermu Páni z Kostomlat, kteří loupežníky přemohli a královnu vysvobodili. Děti též mohli shlédnout pohádku o Sněhurce a sedmi trpaslících.
Přiblížil se závěr celé akce a pohádkové postavy se změnily na strašidla. Představení ukončila jedenáctá hodina večerní.
„No, nám se to tady moc líbilo a jsme spokojeni,“ říká návštěvník pan Kettner z Kladrub na závěr.

(Text, foto: Siegfried Neumaier)
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=2501
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1554 sec,0.1229 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:971,712B