Generál Blaško o Zdeňku Svěrákovi: Buď stařecká demence, nebo zrádce vlasti   
Pridal tk Úterý 02 červenec 2019 - 03:14:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Generál Hynek Blaško, europoslanec SPD se v rozhovoru vyjádřil ke slovům umělců vystupujících během demonstrace na Letné organizované Milionem chvilek pro demokracii. Došlo i na Zdeňka Svěráka, o němž generál Blaško prohlásil, že v jeho případě se jedná buď o stařeckou demenci, nebo o vlastizradu. „Ať řeknou, v čím je to zájmu,“ podtrhl Blaško.

„(…) tito lidé si myslí (umělci – red.), že budou stále a pořád ovlivňovat dění v této republice. Jako umělců jsem si jich vážil, ale lidi, kteří se propůjčují k podobným věcem, jsem si vážit přestal. Skutečně, ať se na mě nikdo nezlobí, ale ať dělají práci, které rozumějí, a nemontují se do věcí, které se nakonec mohou obrátit proti nim. Zjistil jsem, že takových jako já je hodně. Říkají: Ano, Svěrák, to je pan mistr, natočil nádherné filmy, díváme se na ně dodneška, ale co předvádí dnes? Buď je to projev stařecké demence, nebo – jak se dokonce někdo vyjádřil – je to v podstatě vlastizrádce, který nám tu podsouvá věci, o kterých by měl zrovna tento člověk a jiní další mlčet,“ prohlásil Hynek Blaško v rozhovoru pro Parlamentní listy.

Europoslanec SPD těmito slovy reagoval na slova redaktora, který mu připomenul vyjádření některých vystupujících umělců, včetně slov Zdeňka Svěráka, jenž citoval slova z pohádkové písně „zloději z profese nejlepší jsou v okrese“.

Blaško se následně pozastavil nad tím, proč lidé neorganizují podobné demonstrace například proti jiným politikům, například Karlu Schwarzenbergovi či Danielu Hermanovi.

„Ať už konečně řeknou, v čím je to zájmu?“ dodal Blaško směrem k demonstrantům z Letné.

Evropský poslanec SPD prohlásil, že premiér Andrej Babiš dělá chybu, když od lidí vybírá daně a následně je dává „těmto politickým neziskovkám“.

„Já jsem pro podporu neziskovek, které se zabývají péčí o přestárlé, o sociální záležitosti a tak dále. Ale aby se dávaly peníze těm, kdo nakonec tomuto státu více než škodí a hájí zájmy někoho, koho vůbec nechceme a nebudeme, to už je silná káva,“ řekl Hynek Blaško s tím, že vydané peníze na podobné účely následně chybí na starobních důchodech.

Mikuláš Minář, který je předsedou spolku Milion chvilek pro demokracii, jenž demonstrace proti Andreji Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové pořádá, že je podle slov politika „pustý žvanil“ bez životních zkušeností, který „si usurpuje právo mluvit jménem všech občanů“.

Současné demonstrace nesnesou srovnání s událostmi z roku 1989, dodal Hynek Blaško.

V neděli 23. 6 proběhla v Praze na Letné demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi a ministryni spravedlnost Marii Benešové. Akci organizoval spolek Milion chvilek pro demokracii. Jeho předseda Mikuláš Minář na konci demonstrace prohlásil, že další demonstrace proběhne během listopadu.

K této velké demonstraci se vyjadřovali prakticky všichni aktéři české politické scény, i hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Ten pro Sputnik prohlásil, že pokud organizace Milion chvilek pro demokracii přistoupí k násilným činům, vstoupí do politiky, aby bránil v České republice svobodu a demokracii.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mN7c
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25183
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1807 sec,0.1055 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,313kB