Zelenskyj navrhl setkání s Putinem v Minsku, telefonickou konferenci mezi občany zemí však označil za nebezpečnou   
Pridal tk Úterý 09 červenec 2019 - 02:51:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi navrhl schůzku v hlavním městě Běloruska – Minsku. Podle něj by se setkání také měli zúčastnit lídři USA, Francie, Velké Británie a Německa.

„Myslím si, že Alexandr Grigorjevič Lukašensko (pozn. běloruský prezident) nás rád příjme,“ uvedl Zelenskyj.

Telefonická konference národů

Iniciativa ukrajinského prezidenta se objevila na pozadí oznámení o provedení telefonické konference mezi studii ukrajinského kanálu NewsOne a ruského kanálu Rossija 1. Ta měla proběhnout 12. července. Bylo zdůrazněno, že telefonická konference proběhne bez politiků a bez politiky a bude dialogem mezi ukrajinským a ruským národem.

Iniciativa však vyvolala pobouření v ukrajinském parlamentu, Svazu novinářů Ukrajiny a ve straně bývalého ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Postavil se proti ní i současný ukrajinský prezident.

„Oznámená telefonická konference je levný a nebezpečný předvolební PR, který má za cíl nás opět rozdělit do dvou táborů,“ sdělil Zelenskyj.

V Kremlu však iniciativu podpořili. Podle mluvčího ruského prezidenta Dmitrije Peskova si zaslouží vysoké ocenění.

„Navzdory veškerým politickým a diplomatickým turbulencím mezi oběma zeměmi komunikace národů nebyla zrušena. A tato komunikace přímo či nepřímo pokračuje,“ okomentoval Peskov.

Hrozby fyzického násilí

Později však ukrajinský kanál NewsOne informoval o tom, že ruší naplánovanou telefonickou konferenci kvůli nátlaku a hrozbám.

„Náš pokus o uspořádání platformy pro diskusi o nepolitických otázkách mezi obyčejnými lidmi vedl k tomu, že v poslední době řada politických stran zahájila masivní informační útok na náš televizní kanál,“ uvedli v NewsOne.

Dodali také, že na dresu novinářů kanálu a jejich rodin zněly přímé hrozby fyzického násilí, což bylo označeno jako pohrůžka a nátlak na novinářské svobody.

„Chceme, aby na Ukrajinu přišel mír, ale existují síly zastupující válečnou stranu, pro které je to velmi nepříznivé,“ uvedli v NewsOne.

Vztahy mezi Moskvou a Kyjevem se na pozadí situace na Donbasu a referendu na Krymu zhoršily. Ukrajinské úřady opakovaně obvinily Rusko ze zasahování do vnitřních záležitostí země. V lednu 2015 ukrajinský parlament schválil prohlášení, ve kterém byla Ruská federace označena za zemi agresora. Rusko popírá obvinění ukrajinské strany a nazývá je nepřijatelnými. Moskva opakovaně uváděla, že není stranou vnitřního ukrajinského konfliktu a má zájem o to, aby Kyjev překonal politickou a hospodářskou krizi.

Zdroj: https://sptnkne.ws/4ykn:

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25236
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4176 sec,0.3358 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,312kB