Za dinosaury do Infocentra elektrárny Ledvice   
Pridal tk Středa 31 červenec 2013 - 11:35:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Ledvice – Obec Ledvice je známa elektrárnou. Tento průmyslový komplex je vidět snad odevšad. Ale v rámci elektrárny je jedno zařízení, které stojí za návštěvu. Je to informační centrum ČEZu. Můžeme se zde dozvědět interaktivní formou nejen jak funguje elektrárna, či vykonat její virtuální prohlídku, ale shlédnout i informační filmy o přírodě, vzniku uhlí, či další informace. V rámci centra je i 3D kino s kapacitou 50 míst. Centrum ukazuje náhled do minulosti, současnosti a budoucnosti energetiky. Návštěvníci se mohou v 3D kině seznámit se vznikem Vesmíru, naší planety Země a jejím vývojem. Všichni se tak hned na začátku exkurze dozvědí, jak vypadal vývoj života, jak se mezi pravěkou květenou proháněli dinosauři a co se s nimi stalo.
„Naše centrum vzniklo třetího listopadu dva tisíce devět a je zaměřené na klasickou uhelnou energetiku a je tak první svého druhu v České republice,“ sděluje naší redakci Jana Muraňská, jedna z recepčních a průvodkyň centra. Nové informační centrum je třípodlažní a vyznačuje se výrazným moderním architektonickým a výtvarným řešením.
„Snažíme se zde lidskou formou ukázat, že energetika je klíčovým odvětvím lidské společnosti,“ pokračuje Jana Muraňská.
„Nejprve návštěvníky seznámíme jak bude prohlídka probíhat, pak pustíme film v našem kině, ten trvá přibližně patnáct minut, a je o vzniku života a jeho vývoji. Jde o vznik uhlí. Poté prohlídka pokračuje dál s průvodcem.“
V centru je řada exponátů, včetně živého stromu, kde návštěvníci mohou pomocí přístrojů sledovat fotosyntézu a další projevy rostlin. Zároveň jsou zde fotografie z rekultivací a jak se mění krajina po těžbě uhlí.
Vstup do centra je pro návštěvníky zdarma a návštěvníci si ho můžou prohlédnout od pondělí do pátku.

(text, foto: Siegfried Neumaier)
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=2528
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1666 sec,0.0743 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,339kB