Washington hrozí Rusku novými sankcemi kvůli plynovodu Nord Stream 2   
Pridal tk Neděle 01 září 2019 - 04:46:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Spojené státy s největší pravděpodobností uvalí na Rusko další sankce kvůli výstavbě plynovodu Nord Stream 2. V sobotu to ve Varšavě uvedl americký ministr energetiky Rick Perry.

„Domnívám se, že nejspíše ano,“ prohlásil Perry novinářům, když odpovídal na otázky, zda budou na Rusko uvaleny nové sankce kvůli plynovodu Nord Stream 2.

Podle něj se o této otázce ve Spojených státech debatuje na velmi vysoké úrovni. Výstavba plynovodu Nord Stream 2 zahrnuje pokládku dvou větví plynovodu na dně Baltského moře, které budou přepravovat zemní plyn z Ruska do Německa a dále do střední Evropy.

Není to poprvé, co Perry vyhrožuje sankcemi. V červnu americký prezident Donald Trump rovněž uvedl, že zvažuje na ruský plynovod uvalení sankcí. Plynovod ale podporuje Německo, které se díky němu stane klíčovou tranzitní zemí pro dodávky ruského zemního plynu.

Na konci července výbor pro zahraniční vztahy amerického senátu schválil návrh zákona, který předpokládá uvalení sankcí na společnosti a fyzické osoby, které pracují na stavbě plynovodu Nord Stream 2. Sankce se dotknou společností, které pokládají potrubí v hloubce nejméně 30 metrů. Jedná se tak o italskou společnost Saipem a švýcarskou společnost Allseas. Sankce ale mohou rovněž zasáhnout i plynovod Turk Stream, který se staví na dně Černého moře.

Stavba plynovodu o kapacitě 55 miliard metrů krychlových ročně má být dokončena do konce letošního roku. Nord Stream 2 prochází teritoriálními vodami nebo exkluzivní ekonomickou zónou Ruska, Finska, Švédska, Dánska a Německa. Jediná země, která zatím neposkytla povolení na výstavbu plynovodu je Dánsko. Společnost provozující Nord Stream na konci srpna uvedla, že potrubí je ze 75 % hotové.

Polovinu stavby financuje ruská společnost Gazprom. Další polovinu financí zajišťují německé společnosti Uniper a Wintershall, britsko-nizozemská společnost Shell, rakouská společnost OMV a francouzská společnost Engie.

Proti projektu aktivně vystupuje Ukrajina spolu s Polskem, Lotyšskem a Litvou. Proti projektu vystupují i Spojené státy, které se snaží přesvědčit Evropany, aby daly přednost americkému zkapalněnému plynu.

Nová předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, která se v září ujme úřadu, varovala, že kvůli plynovodu Nord Stream 2 hrozí, že se zvýší závislost zemí EU na dodávkách ruského plynu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9BMn

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25684
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1041 sec,0.0558 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,044kB