Lavrov promluvil o amerických plánech pro Evropu a NATO   
Pridal tk Čtvrtek 03 říjen 2019 - 04:05:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Spojené státy nechtějí válku v Evropě, ale chtějí využít situace, včetně zvýšení nákupů amerických zbraní. A dalším nástrojem pro zvýšení přítomnosti Washingtonu v regionu je NATO. Uvedl to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

„Jsem si naprosto jistý, že ve Spojených státech nikdo nechce válku v Evropě. Ale využít situaci, trošku se toho zúčastnit, a ještě přinutit hostitelskou zemi platit za své základny, a ještě zvýšit náklady na nákup amerických zbraní, a poté i na americký zkapalněný přírodní plyn – proč by ne,“ prohlásil Lavrov na 16. výročním zasedání Valdajského klubu v Soči.

Ruský ministr dále dodal, že pokud jde o NATO, Spojené státy mají jediný cíl – prosazovat svou přítomnost, posunout NATO směrem na východ a prodat více zbraní.

Sergej Lavrov rovněž posoudil rizika vypuknutí nepřátelských bojů v oblasti Perského zálivu.

„Nikdy se za nic nemůžete zaručit, ale zdá se mi, že ani Spojené státy, ani Írán a ani většina zemí v regionu nechtějí válku. Možná, že by někdo chtěl těžit ze současných rozporů, do jisté míry zhoršit tuto situaci či zvýšit napětí v informačním prostoru za účelem získání okamžitých výhod, ale ze strategického hlediska jsem přesvědčen o tom, že nikdo nechce válčit,“ podotkl Lavrov.

Ruský ministr zahraničních věcí navíc ocenil vztahy Ruska se Západem. Poznamenal, že se Rusko neizoluje, a že je vždy připraveno na dialog. Dodal, že jednotlivé země EU tento dialog, na rozdíl od Bruselu, vedou.

„Jsme vždy pro dialog a vždy pro jednání, i když byly uvaleny sankce ... Naše nezávislost a soběstačnost naší zahraniční politiky neznamená, že jsme izolováni. Izolují se naši západní partneři, ale nyní se všechno mění. A svědčí o tom mnoho příkladů. Dokonce i některé země Evropské unie aktivně rozvíjejí vztahy s Ruskou federací, i k nelibosti byrokratického Bruselu. Ten nechce všechny tyto procesy vymanit ze své kontroly, ale v mnoha zemích to už způsobuje nespokojenost,“ doplnil Lavrov.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9VC6
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25977
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1161 sec,0.0554 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,280kB