Netanjahu Knessetu: Izrael okamžitě potřebuje mnoho miliard pro boj s íránskou hrozbou   
Pridal tk Neděle 06 říjen 2019 - 06:03:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu označil Írán za „obrovskou bezpečnostní hrozbu“ a obvinil ho z útoku na americká letadla a saúdská ropná zařízení. Írán vše odmítá. V Perském zálivu neustále roste napětí mezi USA a jejich spojenci na jedné straně a Íránem na druhé straně.

Izrael musí vynaložit miliardy šekelů na rozšíření obranného rozpočtu, aby mohl čelit rostoucí hrozbě z Íránu, prohlásil Benjamin Netanjahu v Knessetu.

Při své čtvrteční řeči obrácené k zákonodárcům Netanjahu prohlásil, že obranný rozpočet musí vyrůst „o mnoho miliard okamžitě a následně o mnoho miliard každý rok“.

Podle Netanjahua je důvodem rostoucí moc Íránu: „Čelíme obrovské bezpečnostní výzvě, která jen roste týden co týden. Významně vyrostla během posledního měsíce nebo dvou, a, hlavně, během posledních několika týdnů. Toto není trik, není to „Netanjahu se nás snaží vyděsit“.“

Ve stejný den došlo k bezprecedentní události. Írán oznámil, že překazil společnou akci izraelských a arabských tajných služeb, které připravovaly vraždu Kásima Sulejmaního, jednoho z nejdůležitějších vojenských velitelů země, velitele speciálních jednotek Quds íránských revolučních gard.

Tato zpráva přišla jako znak pro stále rostoucí možnost vojenské konfrontace na Blízkém východě mezi Íránem a americkými spojenci.

Situace v regionu zůstává napjatá poté, co došlo k otevření hranice mezi Sýrií a Irákem. Izrael se bojí, že by to mohlo být využíváno pro převážení zbraní a bojovníků do Sýrie a dále blíže k izraelské hranici. Írán zdůrazňuje, že jeho přítomnost v Sýrii se omezuje na vojenské poradce.

Ze strany Izraele je ovšem jakákoli možná vojenská eskalace považována za málo pravděpodobnou, alespoň do té doby, než bude překonána politická situace, ke které vedly nejednoznačné výsledky parlamentních voleb.

Netanjahuovi se nepodařilo dosáhnout ve volbách přesvědčivého vítězství. V současné době má méně než tři týdny k tomu, aby vytvořil vládní koalici.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9XnY
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26009
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1697 sec,0.1060 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,230kB