Turecké letectvo zaútočilo na základnu Syrských demokratických sil v syrské provincii Hasaka   
Pridal tk Úterý 08 říjen 2019 - 02:35:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Turecké letectvo zaútočilo na základnu arabsko-kurdských jednotek Syrských demokratických sil v syrské provincii Hasaka. Informuje o tom Ikhbariya.

Turecké letadlo zaútočilo na velitelství kurdských sil v blízkosti města Al-Malikiyah v provincii Hasaka na severovýchodě Sýrie, informují média. Zatím nejsou žádné informace o obětech útoku.

Syrský státní kanál Ikhbariya informuje o tureckém útoku proti SDF ve vesnici Tell Tawil poblíž Al-Malikiyah.

Dva mosty byly zničeny na hraničním přechodu na hranici Sýrie a Iráku v důsledku leteckého útoku ze strany Turecka, uvádí rádio Sham FM.

„Turecké útoky na hraničním přechodu Semalka na hranici s Irákem vedly ke zničení dvou mostů na severovýchodě provincie Hasaka,“ dodává rádiová stanice.

Daný hraniční přechod kontrolují arabsko-kurdské jednotky Syrských demokratických sil (SDF).

„Dočasná opatření“

Turecké kroky v severovýchodní Sýrii jsou dočasným opatřením, uvedl turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşogl během telefonického rozhovoru s íránským ministrem zahraničí Mohammadem Džavádem Zarífem.

„Během telefonátu zdůraznil Mevlüt Çavuşoglu, že Turecko respektuje územní celistvost Sýrie a oznámil, že krok Turecka v tomto regionu je dočasný,“ uvádí se v prohlášení íránského ministerstva zahraničí.

Íránský ministr zahraničí zase zdůraznil, že Teherán vystupuje proti vojenským operacím a považuje za nezbytné respektovat územní celistvost Sýrie a vytvořit tam stabilní a bezpečnou situaci.

Zarif dále poznamenal, že uplatňování tzv. Adanské dohody, kterou uzavřela Ankara a Damašek před více než 20 lety, je ten nejlepší způsob, jak řešit obavy Turecka a Sýrie.

Zpráva o rozhovoru dvou ministrů byla zveřejněna íránským ministerstvem zahraničí na pozadí informace, která se objevila v syrských médiích o tom, že Turecko zaútočilo na oblasti Sýrie, ležící poblíž hranice s Irákem.

Damašek přítomnost tureckých sil na hranicích Sýrie, které tam provádějí operaci proti kurdským silám, opakovaně označoval za nezákonné a vyzýval Ankaru, aby stáhla vojáky.

Dříve Syrské demokratické síly oznámily, že americké síly ustoupily z území na severu Sýrie, jež hraničí s Tureckem, čímž porušily dohodu uzavřenou s kurdskými spojenci. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan dále řekl, že američtí vojáci opouští území na severu Sýrie, kde plánuje Turecko vojenskou operaci proti kurdským silám.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Yft

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26027
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1016 sec,0.0385 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,224kB