USA zavedly vízová omezení proti členům čínské vlády   
Pridal tk Středa 09 říjen 2019 - 04:38:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
USA zavádějí vízová omezení vůči členům vlády a Komunistické strany Číny, kteří se podle názoru Washingtonu podíleli na porušování práv Ujgurů a dalších národnostních menšin, prohlásil ministr zahraničních věcí Mike Pompeo.

„Vízová omezení (jsou zaváděna) vůči funkcionářům čínské vlády a Komunistické strany, kteří jsou považováni za odpovědné za zadržení nebo kruté zacházení s Ujgury, Kazachy nebo dalšími členy skupin muslimské menšiny v Sin-ťiangu, Čína. Na rodinné příslušníky takových osob se také mohou vztahovat tato omezení,“ uvádí se v prohlášení ministra zahraničních věcí.

V dokumentu se uvádí, že předtím americké ministerstvo obchodu oznámilo zavedení vývozních omezení na americkou produkci vyváženou do 28 organizací v Sin-ťiangu, které se podílely na represích.

„Spojené státy vyzývají Čínskou lidovou republiku, aby okamžitě ukončila kampaň represí v Sin-ťiangu, propustila na svobodu všechny bezdůvodně zadržené a přestala se pokoušet donutit příslušníky čínských muslimských menšin, kteří žijí v zahraničí, aby se vrátili do Číny, kde je čeká nejistý osud,“ uvádí se v Pompeově prohlášení.

Koncem srpna 2018 odborníci z výboru OSN pro odstranění rasové diskriminace v uveřejněném referátu uvedli, že až milion etnických Ujgurů se může nacházet v „převýchovných táborech“ v Sin-ťiangu – Ujgurském autonomním okruhu Číny.

Čínské MZV prohlásilo, že informace o pobytu Ujgurů v „převýchovných táborech“ nejsou ničím podložené a neodpovídají skutečnosti.

Čínské úřady tvrdí, že v této oblasti byl vytvořen systém „institucí odborně technického vzdělání“, v nichž je hlavní důraz kladen na studium všeobecně přijatého jazyka, ustanovení zákona a profesionálních návyků. V těchto centrech je podle tvrzení čínské strany prováděna práce na posílení „boje proti terorismu a extremismu“ a také deextremizace.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9YN6


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26041
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1198 sec,0.0590 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,278kB