Asad zpochybnil likvidaci al-Bagdádího   
Pridal tk Pátek 01 listopad 2019 - 04:25:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Syrský prezident Bašár al-Asad ve čtvrtek oznámil, že Damašek není ve spojení se Spojenými státy ohledně likvidace vůdce Islámského státu al-Bagdádího. Dodal, že do předložení důkazů nevěří v jeho zabití.

„Nijak jsme nekontaktovali americké instituce ohledně likvidace al-Bagdádího. Co je ale ještě důležitější, tak nevíme, zda vůbec k této operaci došlo či nikoliv,“ oznámil Asad během rozhovoru se syrskými státními televizními kanály.

Poznamenal, že USA zatím neposkytly žádné důkazy o zabití vůdce Islámského státu a Damašek se dozvěděl o svojí „pomoci“ Spojeným státům pouze ze zpráv z médií. Součaně zdůraznil, že smrt al-Bagdádího či dokonce všech bojovníků nebude mít vliv na celou situaci, dokud bude naživu teroristická ideologie.

Pentagon o likvidaci

Pentagon dnes zveřejnil první video a fotografie z operace likvidace Abú Bakra al-Bagdádího. Na krátkém videu má být podle informací budova, ve které se měl podle tvrzení Spojených států nacházet terorista. Podle Pentagonu se měl snažit nejprve terorista schovat v tunelu bez východu.

Nejprve opětoval palbu, ale poté odpálil bombu. Uvádí se, že vyhodil do povětří nejen sebe, ale i dvě děti, které byly mladší dvanácti let. Byla rovněž potvrzena informace, že byl al-Bagdádí pohřben v moři. Podle všeho to mělo být provedeno podle zákonů válečného konfliktu.

Operace Spojených států

Abú Bakr al-Bagdádí (vlastním jménem Ibrahim Avas al-Badri) je znám jako vůdce teroristů od roku 2014, když z mešity v uchváceném IS Mosulu vyhlásil založení „islámského chalifátu“ na Blízkém východě. Od té doby média nejednou informovala o jeho smrti, tyto zprávy však nebyly nikdy potvrzeny.

Trump informoval o zabití al-Bagdádího 27. října. Podle jeho slov na sobě terorista odpálil sebevražedný pás, nicméně se ho podařilo „rychle a přesně identifikovat“.

Ruské ministerstvo obrany učinilo prohlášení, že nedisponuje hodnověrnou informací o americké operaci, v Kremlu sdělili, že nedostali oficiální potvrzení zabití teroristického vůdce. Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov přitom dodal, že bude-li smrt vůdce IS potvrzena, bude možné mluvit o vážném přínosu Donalda Trumpa k boji proti světovému terorismu.

Islámský stát

Islámský stát (jinými slovy také Daiš či Daeš) je radikální islámská teroristická organizace, která je původem z Iráku. Organizace v roce 2014 na dobytém území na částech států Iráku a Sýrie vyhlásila samozvaný Islámský stát. Ten ale nebyl mezinárodně uznán žádným jiným státem. Stoupenci IS prohlásili dané území za chalífát, jenž si nárokuje náboženskou autoritu nad všemi muslimy na světě a usiluje o vládu nad všemi muslimy obývanými územími.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Anxh

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26258
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0919 sec,0.0375 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,184kB