„Špína na vaše politické favority za 45 Kč měsíčně.“ Okamura porovnal ČRo s mediální mafií, kterou draze platí občané   
Pridal tk Sobota 02 listopad 2019 - 07:52:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
„Situace v Českém rozhlase je úplně stejná jako v České televizi. Lžou, manipulují a špiní všechny, kdo nejsou jejich sluníčkářská parta,“ vyjádřil se k veřejnoprávnímu vysílání předseda strany SPD Tomio Okamura. V příspěvku připomněl několik kauz dvojího metru politiky Českého rozhlasu, ale také anoncoval své příští vystoupení v Radiožurnálu.

Svůj nový příspěvek začal slovy člena Rady Českého rozhlasu Tomáše Kňourka, se kterými plně souhlasí.

„V zákonu o Českém rozhlasu a Kodexu Českého rozhlasu se mimo jiné píše, že rozhlas má být platformou pro poskytování všestranných informací sloužících svobodnému vytváření názorů posluchačů. Tedy i těch, co za povinných 45 korun měsíčně volí Babiše, Zemana, Okamuru, Klause a další ‚neschválené‘. Jde minimálně o stovky tisíc lidí, kteří hlavně na Českém rozhlasu Plus slyší na své politické favority v podstatě jen špínu. Přitom do rozhlasového rozpočtu posílají stamiliony korun. Proti sobě,“ cituje.

Okamura obviňuje Český rozhlas ze „zneužívaní koncesionářských poplatků pro soukromý politický aktivismus s cílem pošpinit či v lepším případě cenzurovat Okamuru, Zemana a další jim nepohodlné politiky“.

Dále připomněl několik kauz, kdy podle něj Český rozhlas otevřeně projevoval nesnášenlivost vůči jednotlivým politikům a stranám a přízeň vůči druhým. Například zmínil publikace Radiožurnálu o zdravotním stavu prezidenta Zemana v souvislosti s prezidentovou návštěvou Německa, dále rozhovor moderátorky Marie Bastlové a poslance SPD Jana Hrnčíře, když „skákala snad po každé větě do řeči takovým způsobem, že ani nemohl mluvit“.

„Vzpomeňte, jak mě stejná Marie Bastlová celý pořad na Radiožurnálu grilovala na vymyšlené kauze tunelování Úsvitu, kterou už dávno přitom prošetřila policie, a ukázalo se, že jsem nic nevytuneloval a všechna nařčení byla nepravdivá. Přesto se mě redaktorka značnou část pořadu dokola ptala na to samé, abych byl neustále v defenzivě a musel se jen obhajovat,“ připomněl Okamura.

„A teď ještě Český rozhlas lže, že prý zástupce SPD zvou, ale ti nechtějí chodit,“ rozhořčuje se poslanec a ptá se: „a kdo by chtěl chodit do zmanipulovaného a nevyváženého rozhlasu?“ A dodal, že rádi pravidelně přijdou, když „bude Český rozhlas dodržovat zákon, svůj kodex a bude se chovat profesionálně“. Dále oznámil, že nicméně v pondělí 4. listopadu po velmi dlouhé době vystoupí na Radiožurnálu na debatě všech předsedů parlamentních stran.

„Český rozhlas mi připomíná mediální mafii, kterou ale draze platí občané, kteří přitom vůbec takový rozhlas platit nechtějí,“ uvedl Okamura na závěr a dodal, že hnutí SPD minulý týden podalo návrh zákona, který ruší koncesionářské poplatky pro Českou televizi a Český rozhlas. Navrhuje transformaci na státní příspěvkovou organizaci pod kontrolou Nejvyššího kontrolního úřadu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Apbu


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26269
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1121 sec,0.0417 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,352kB