„Společnost má právo na ochranu před zneužitím ve jménu náboženské svobody.“ Duka zatopil kavárně   
Pridal tk Čtvrtek 07 listopad 2019 - 05:54:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Kardinál Dominik Duka na svých sociálních sítích zveřejnil text z vatikánského koncilu o náboženské svobodě. Píše se v něm, že občanská společnost má právo chránit se proti zneužitím pod záminkou náboženské svobody.

Kardinál na svých sociálních sítích „odložil“ text z II. vatikánského koncilu o náboženské svobodě nesoucí název Meze náboženské svobody.

„Rád bych si tu odložil text II. vat. koncilu o náboženské svobodě "Dignitatis humanae" s titulem: MEZE NÁBOŽENSKÉ SVOBODY,“ napsal na svém Facebooku.

V dokumentu samém stojí, že občanská společnost má právo se chránit před zneužitím ve jménu náboženských svobod. Ochranu by prý měla provádět sama občanská společnost.

„Kromě toho občanská společnost má právo chránit se proti rozmanitému zneužití, k němuž by mohlo docházet pod záminkou náboženské svobody; proto přísluší především občanské moci, aby poskytovala takovou ochranu. To se však nesmí dít svévolným způsobem nebo nespravedlivým nadržováním jedné straně, nýbrž podle právních norem shodným s objektivním mravním řádem. Ty vyžaduje jak účinná ochrana práv všech občanů a jejich pokojný soulad, tak i dostatečná péče o důstojný veřejný mír, který je spořádaným soužitím v pravé spravedlnosti, tak také povinný dozor nad veřejnou mravností. To všechno tvoří základní složku společného blaha a je shrnuto v pojmu veřejného pořádku. Jinak je ve společnosti ještě třeba zachovávat zásadu celé svobody: svoboda musí být člověku přiznána v rozsahu co největším a nemá být omezována, leda tehdy a v té míře, jak je to nutné. (DH 7),“ stojí na sociálních sítích kardinála.

Duka o státních vyznamenáních

Arcibiskup pražský Dominik Duka se v minulosti vyjádřil i k situaci okolo předávání státních vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana. Vyjádřil lítost, že média se v této souvislosti zajímají více o ty, kdo státní vyznamenání odmítli než o vyznamenané.

Jedním z těch, kdo vyznamenání odmítli, byl i kněz Petr Piťha, jenž v průběhu minulého roku varoval před likvidací rodin ze strany fanatických neoliberálů.

„Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány. Bude k tomu stačit, že dětem řeknete, že muž a žena nejsou totéž. Vezmou vám děti a zatají vám, kam je zašantročili, kam je prodali, kde je vězní. Postačí k tomu křivé obvinění,“ prohlásil Piťha během kázání u příležitosti státního svátku svatého Václava.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ArEv

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26315
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1055 sec,0.0361 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,124kB