Sudeti chtějí Lidice vypálit znovu   
Pridal tk Čtvrtek 07 listopad 2019 - 06:42:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
„Za vypálení vesnice si obyvatelé Lidic mohli sami!“ O tom chtějí sudeti a jejich tuzemští pomahači náš národ přesvědčit, takový je cíl sudetské propagandy.

Česká televize v pořadu Reportéři ČT v červnu t. r. odvysílala tvrzení, že matka paní Marie Šupíkové, zavražděná v koncentračním táboře, byla udavačka. Kvůli jejímu udání se, podle ČT, lidická tragédie stala. Přeživší v čele s osmdesátiletou Marií Šupíkovou, jejíž maminka byla za udavačku označena, to berou jako zradu. Na protest vystoupili z organizace Ministerstva kultury památník Lidice, napsali stížnost na ČT a RRTV a poslali otevřený dopis ústavním činitelům.

Redaktoři ČT vycházeli z výzkumu historika Vojtěcha Kyncla, který stojí na jediném zdroji informací v osobě protektorátního četníka. Ten si ale podle historika Vojtěcha Šustka mohl vše vymyslet, což byla po válce běžná praxe; chránil totiž sám sebe. V reportáži ČT se však o domnělém udavačství hovoří jako o nezvratném faktu.

Jde jen o aktivitu bulvárních novinářů toužících po senzaci za každou cenu, i za použití nepravd, a toužících tím po vlastní bulvární slávě? Nebo jde o záměrný a promyšlený útok na jeden z výrazných národních symbolů nacistického řádění, našeho utrpení a protinacistického odporu – na Lidice? Myslím, že to druhé. Jaká je ideologicko-mocenská linie, spojení, propojení tohoto případu s dalšími souvisejícími skutečnostmi?

Ředitelku památníku Lidice, jehož je ministerstvo kultury zřizovatelem, pro kterou jsou, podle vyjádření lidických dětí, tedy přeživších a jejich potomků, tedy pro níž jsou tyto osoby pouze nepohodlným přívažkem, do funkce jmenoval Daniel Herman; byl tehdy ministrem kultury. Daniel Herman je aktivním členem páté kolony sudetů v ČR, Jaké jsou úmysly sudetů u nás? Revanš. Co je jedním z prostředků revanše? Boření nebo alespoň zpochybňování našich národních symbolů. V tomto případě chtějí do lidí naroubovat informaci: Za vypálení vesnice si obyvatelé Lidic mohli sami! Byli tam udavači.

Proti útoku České televize na Lidice se jasně postavila oblastní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) v Lidicích. Příznačné je, že celostátní vedení této organizace drží, dodnes stále, ústa. Důvod je jednoduchý: Předseda ČSBS Jaroslav Vodička před nedlouhým časem Pavlu Hermanovi udělil, o své vůli, bez schválení ústředním výborem ČSBS, svazové vyznamenání. Za co? Asi jako podporu jeho prosudetských aktivit a jako souhlas s nimi. A kruh se uzavírá. Aktuálně se lidická organizace, oblastní výbor, spolu s desítkou dalších oblastních organizací reprezentujících souhrnně dvacet procent členské základny, aktivně účastní kritiky současného předsednictva Českého svazu bojovníků za svobodu, protože toto předsednictvo uplatňuje vůči vnitřním i vnějším podnětům ke změně činnosti svazu a zejména ke kritickým názorům členů svazu informační blokádu; kritika je též reakcí na aktuální hospodářské a politické problémy ČSBS. Nynější předsednictvo svazu rovněž zanedbatelně informuje veřejnost o vnitřním dění ve svazu, a nedostatečně a hlavně nekvalifikovaně reaguje na aktuální politické dění, které se témat, obsažených ve stanovách svazu, týkají.

Útoky sudetů na symbol Lidic a mlčení vedení Českého svazu bojovníků za svobodu se hodí. Komu?

Vladimír Pelc

Zdroj: Vaše Věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26323
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0992 sec,0.0408 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,187kB