Bývalý Trumpův poradce byl uznán vinným z falešného svědectví a zastrašování svědka   
Pridal tk Sobota 16 listopad 2019 - 06:52:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Americký politický konzultant Roger Stone, který byl poradcem Donalda Trumpa během prezidentských voleb v roce 2016, byl soudem ve Washingtonu shledán vinným ve všech sedmi bodech obvinění. Informovaly o tom v pátek noviny Politico.

Porota ho shledala vinným z pěti bodů, které souvisely s podáním falešného svědectví. Dále z jednoho bodu, který se týkal pokusu zmařit vyšetřování ze strany Kongresu USA a jednoho bodu ohledně zastrašování svědka.

Stone je jednou z nejbližších zplnomocněných osob amerického prezidenta. Byl zadržen ve Fort Lauderdale na Floridě 25. ledna. Maximální výše trestu, která mu hrozí, je 20 let odnětí svobody.

Kromě toho byl podezřelý i z navazování spojení s organizací WikiLeaks, která publikuje tajné dokumenty. Tým zvláštního prokurátora Roberta Muellera, který ukončil vyšetřování údajného ruského zásahu do voleb USA, obvinil Stonea z toho, že se snažil od WikiLeaks získat materiály, které odcizili hackeři, a které by mohly poškodit Hillary Clintonovou.

Mueller odstupuje

V květnu tohoto roku oznámil zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller oficiální uzavření zvláštního vyšetřovacího úřadu a jeho odchod z ministerstva spravedlnosti.

Bílý dům, který okomentoval projev zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera o ruském „zásahu“ do voleb, vyzval spíše k tomu, aby se to nechalo být a nesoustředilo se na vyšetřování, které prokázalo, že nedošlo k žádnému propojení mezi americkým prezidentem a úřady Ruské federace.

Ruský „zásah“ do voleb

V dubnu vydalo americké ministerstvo spravedlnosti upravenou verzi zprávy amerického zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera o „ruském vyšetřování“, které trvalo více než dva roky.

Podle tohoto prohlášení Rusko zasáhlo do amerických voleb v roce 2016 prostřednictvím sociálních sítí a útoků hackerů. Kromě toho, Mueller uvedl ve zprávě, že Rusko chce, aby Trump byl zvolen prezidentem, ale „vyšetřování neodhalilo, že by se členové kampaně Trumpa, sešli nebo něco koordinovali s ruskou vládou“.

Kreml uvedl, že zpráva neuvádí nic nového, protože neobsahuje odůvodněné důkazy o „ruském zásahu“ ve volbách ve Spojených státech a Rusko taková obvinění nepřijímá. Mluvčí ruského vůdce Dmitrij Peskov navíc poznamenal, že peníze amerických daňových poplatníků byly utraceny zbytečně.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AwZh
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26404
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1807 sec,0.1172 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,281kB